Srpen 2013

Recenze anime K

29. srpna 2013 v 13:59 | Deathares |  Anime

K


Ano, vážně ''originální a promyšlený název'' říkáte si, ale faktem je, že se jedná o anime, ve kterém mám i já problém pochopit všechny detaily příběhu. Začíná to jako běžné School life anime, Isana Yashiro, přezdívaný Shiro chodí na střední školu, která je vybudována na ostrově a dostává se tam vlakem.
V ten osudný den si posvačí na střeše s kotětem a poté je v rámci školního festivalu vyslán do města vyzvednout ohňostroje, čímž ovšem jeho běžný den velice rychle skončí, protože na něj zaútočí neznámá banda lidí, používající k boji rudé plameny a on je jen tak tak zachráněn mladíkem, který proti němu pozvedne svou katanu, hned, jakmile se dostaou z dohledu ostatních útočníků.
Shiro se dozvídá, že někdo uveřejnil video, na kterém osoba, která vypadá přesně jako on chladnokravně zabije člověka. Muž, kterého na tom videu zabil patřil ke gangu Červeného krále, jednoho ze sedmi králů, kterým byla dána moc ovládat barevné plameny a kteří mezi sebou vedou boje o nadvládu.
Přesný původ těchto plamenů je později vysvětlen pouze, jako výsledek podivného experimentu vědce za druhé světové války, který se následně stal Stříbrným králem. Jako by tohle nestačilo, tak se Shiro dozvídá, že celá jeho osoba byla pouze vsunuta do myslí jeho spolužáků a vůbec všech známých a, že se s nimi nezná víc, než pár týdnů.
Po tomto znepokojujícím zjištění se mu podaří dostat na svou stranu tajemného muže s mečem a neko, to ovšem nemění fakt, že ho chce zabít banda zatraceně silných lidí a on se musí dát na útěk.

nacitani
Originální název:K
Název ve znacích:K
Rok vydání:2012
Typ:TV série
Počet epizod:13

ke stažení na: www.neoexorcist.net

Recenze anime Black Lagoon

27. srpna 2013 v 13:22 | Deathares |  Anime

BLACK LAGOON

Rokuro Okajima pracuje pro úřednickou firmu v Japonsku a vede běžný, neudný život, snaží se protlouct a nechává po sobě šlapat své nadřízené, jenom, aby si udržel pozici. Tedy do té doby, než je poslán s diskem plným informací do jihovýchodní asie, kde ho má předat malé pašerácké firmě, která zajala jednoho významného muže. Jenže všechno se zvrtne a nejen, že mu seberou disk, ale také ho unesou. Během plavby se s únosci seznámí a dostane i novou přezdívku, Rock, kterou mu od té doby všichni říkají.
Jakmile po dlouhé honičce s nepřáteli tříčlená parta pašeráků a Rock dorazí do pašeráckého přístavu Roanapury, Rock se rozhodne skoncovat se starým životem, ke kterému už stejně nemá jak se vrátit a přidá se ke svým únoscům, firmě Black Lagoon Company.
Od té doby pracují pomocí tryskového člunu na pašeráckých zakázkách a Rock se seznamuje s tím, jak funguje nebezpečné přístavní město, kterému jeho přátelé z Black Lagoon říkají domov. Také se seznamuje se životy a minulostí členů posádky, dvojruční pistolnicí Revy, kapitánem Dutchem a mechanikem/hackerem Bennym.

Originální název:Black Lagoon
Název ve znacích:BLACK LAGOON
Název anglicky:Black Lagoon
Rok vydání:2006
Typ:TV série
Počet epizod:12

online na: www.shirai.cz