Červen 2013

Teo Lied 3.část

28. června 2013 v 18:03 | Deathares |  Povídky

TŘETÍ ČÁST

Vlci je napadli zcela bez slitování (vlastně jen Teovu skříň, protože Amelia spala příliš vysoko na větvi). Teo se okamžitě probral, vytáhl zpod polštáře své dva věrné sekáčky a začal vlky nemilosrdně porcovat. V šíleném záchvatu krvežíznivosti by je pobil všechny sám, kdyby se Amelia neprobudila. Když zpozorovala, že už skoro žádný vlk na zabití nezbývá, tak se rozzuřila asi stejně, jako Teo, když mu ukradli Deatharesovu hlavu. Popadla z vedlejšího stromu veverku (chtěla popadnout svou věrnou pušku, ale trochu si to spletla) a začala jí zuřivě zabíjet zbývající vlky.
Nakonec byli všichni vlci zmasakrovaní a kvalitní sibiřský sníh nebyl bílý, ale rudý. No co naplat. Pozvou sem nějakou uklizečku a ta to uklidí. Teo měl stejně potřebu někoho znásilnit, takže ta uklizečka se bude ještě hodit…
Po té, co Teo a Amelia dospali ještě pár hodin a dali si tekutou snídani ve vkusných miskách (přesněji vydlabaných vlčích lebkách), se vydali na cestu.

Ukázalo se, že babička (ta, co ukradla Deatharesovu hlavu a za kterou se Teo již přes rok honil) je zkušená horolezkyně, a že miluje výšky, protože vylézt na tu zledovatělou skálu se Teovi a Amelii zdálo zhola nemožné. Naštěstí byl hned vedle výtah pro sluhy a veverčí oběti, které babičce dávali šamani ze Sibiřských stepních kmenů, jež se báli, že by je mohla zmasakrovat.
Z proskleného výtahu ani jeden z nich nahoru k babiččině pevnosti nedohlédl, jediné, co viděli, byla jeskyně plná ruských obchodníků s vodkou, kteří se utábořili v polovině hory. Poté, co Teo s Amelií vystoupili z výtahu, aby si doplnili energii kvalitně zamrzlou vodkou, nasedli zpátky do výtahu. Tentokrát už bez přestávky jeli nahoru.
Najednou se ze shora ozvala exploze, výtah se zatřásl a následně zřítil. Naštěstí Teo včas vytáhl sekáčky a sebe i Amelii zachytil o skálu. Začal šplhat s Amelií pohodlně usazenou na zádech nahoru a Ame (aby se nenudila a měla dostatek úchylných představ) si v klidu prohlížela detaily yaoi mangy za pomocí lupy.
Po pár hodinách se jim vysypala na hlavu hrst sněhu a tak poznali, že jsou nahoře. Když vylezli, našli zasněženou plošinu, na níž stál monumentální hrad.

Teovi připomínal ten z DisneyLandu, kam se jednou jel podívat, ale potom už ho tam nikdy nepustili, protože ve vzteku z nedostatku cukrové vaty uškrtil maskota parku Mickeyho (ano, onu slavnou myš s velkýma ušima) a dokonce i Minnie (ano, tu druhou myš, co měla kromě velkých uší i podpatky).
Vydali se k bráně, když v tom se ozvalo skřípání a ztrouchnivělá brána se zřítila Teovi těsně před nosem. Ame právě dočetla yaoi mangu a spolu s Teem zaraženě hleděli na osobu stojící ve dveřích do hradu.
Teovi se zastavil dech. Poznal to zavalité tělo, které tvarem připomínalo vejce, i to bílé afro, co měla ona osoba na hlavě (patrně to měly být vlasy). A co víc, poznal i hlavu, jež ona osoba svírala v podpaždí.
Ta osoba byla...Babička!


Recenze anime Ghost Hunt

24. června 2013 v 11:00 | Deathares |  Anime

GHOST HUNT

Školačka Mai Taniyama si jednoho dne s kamarádkami povídá ve škole duchařské historky a dostanou se i k opuštěné školní budově, o které se říká, že je prokletá, protože pokaždé, když se jí pokusili zbourat docházelo na pracovišti k hrozným nehodám. Tehdy přijíždí specialista na paranormální jevy, lovec duchů Kazuya Shibuya. Po nehodě jeho asistenta, kteoru Mai omylem způsobí mu musí sama začít pomáhat s případem, než se jeho asistent uzdraví. Během řešení případu se ve škole objeví i další postavy, které se soustředí na vymítání duchů, kněžka, mnich a další.
Spolu s nimi se Shibuyovi podaří uzavřít případ a Maiinu pomoc už nepotřebuje, ovšem Mai zjIšťuje, že jí na této práci něco velmi zaujalo a proto se nechá od Shibuyi najmout na brigádu v jeho firmě a pomáhá mu jako druhá asistentka řešit nejrůznější případy, se kterými za nimi klienti přijdou.
Zároveň se Mai setkává s protichůdnými pocity vůči Shibuyovi a během případů začíná mít podezřelé sny, ve kterých se jí Shibuyova, jakoby laskavější verze zjevuje.

Originální název:Ghost Hunt
Název ve znacích:ゴーストハント
Rok vydání:2006 - 2007
Typ:TV série
Počet epizod:25

online na: www.shirai.cz

Teo Lied 2.část

21. června 2013 v 18:02 | Deathares |  Povídky
Opět tu máme pátek a s ním i další část povídky o všemi milovaném Teovi. Od teď se na další díly (jejichž počet ještě není přesně určen) můžete těšit každý další pátek.

DRUHÁ ČÁST


Únor roku X924 zapadlá vesnice v Rusku

Teo tu nechtěl být o nic víc, než kdokoliv jiný. Jedna věc ho ale již rok poháněla vpřed, nedovolujíce mu vrátit se ke klidnému životu v zkorumpované domovině. Jeho milovaná trofej - hlava jeho nejvelkolepější kořisti, Deatharese.
Nakonec ho pátrání a shánění informací o babičce, která mu sebrala hlavu, zavedlo až do malé vesnice na věčně zamrzlou Sibiř.

Slyšel, že by se babička mohla nacházet právě v této oblasti. Podle dostupných informací si vyvodil závěr, že mu Deatharesovu hlavu vlastně ukradl maskovaný chovatel švábů nebo pašerák dvouhlavých žiraf. Zatím to ale vypadalo, že stejně jako mnohokrát předtím, i tentokrát se k němu dostaly mylné informace. Teo už by si nejraději sbalil své dva sekáčky, skříň a zahradního trpaslíka a odjel hledat zase dál.
Už se chystal odjet, když v tom dostal hlad. Vydal se k nejbližšímu prodejci párků v rohlíku - smradlavému seveřanovi, který stál u stánku zabalený v igelitových pytlících, jimiž byla vidět jeho plena.

Teo se postavil před nějakou chýši (kterou odhadoval na společné WC) a právě dojídal párek v rohlíku, co si koupil za nekřesťanskou cenu u toho pobudy (když o tom teď přemýšlel, tak vlastně ani neměl jistotu, jestli je ten párek opravdu ze psa, jak ho ten jistý pobuda rychle ujišťoval), tak do něj vrazila nějaká holka.
Okamžitě v ní poznal Ameliu - nájemnou ostřelovačku, která se proslavila svou nepředvídatelností a nechutnými koníčky, které jí připravily o dobré místo ve společnosti. (Patřilo mezi ně především yaoi a další věci, které není v našem zájmu zveřejňovat)
Dali se spolu do řeči a Ame se dozvěděla o odcizené hlavě. Bylo jí Tea líto a protože zrovna neměla do čeho píchnout, tak se rozhodla mu pomoct.
Z místních informátorů se jim podařilo vymlátit umístění sídla proslulé mafiánky, kterou si Teo dokázal ztotožnit s osobou, jež ho připravila o Deatharesovu hlavu. Její ledová pevnost se rozkládala zcela o samotě vysoko na zledovatělé náhorní plošině uprostřed hor, několik set mil odsud.

Teo se vydal spolu s Ameliou do hor. Cesta byla těžká, zvlášť po tom, co jim oba velbloudi zemřeli. Amelia ani Teodor nechápali, proč ta dvě zimomřivá zvířata tak rychle pošla - vždyť bylo pouhých -26,492°C! Ale co naplat, Amelia si svlékla vestu, aby se nezapotila a Teodor šálu z totožného důvodu a pak společně stoupali nahoru.
Na noc se utábořili v Polabské nížině, kde je krásně chladil měsíc, takže ani nemuseli použít větrák, který si po cestě koupili v jednom z všudypřítomných čínských obchůdků. Stejně by (při vší čínské kvalitě) nefungoval.
Oba spokojeně ulehli - Teo do své mobilní skříně, kterou si celou dobu nesl s sebou a Amelia se zas stočila do klubíčka na větvi dubu.

Sněhové vločky je tiše přikrývali a oba zrovna upadali do stavu umrznutí, když se k nim pomalu začali blížit kroky. Kroky, které vydávali tvorové žíznící po jejich krvi.

Teo Lied 1.část

14. června 2013 v 18:45 | Deathares |  Povídky
Mám pro vás novou (v řadě druhou) povídku. Tentokrát jsme jí sepsali spolu s Ame. Inspiroval nás jeden nejmenovaný spolužák. Hlavní hrdinou je vcelku ''normální'' chlápek, jménem Teo, ve kterém ovšem dřímají skryté síly a úchylky, které se snaží nedávat světu najevo. Dokáže naplnit své touhy a dát svému životu plnému krve smysl?

PRVNÍ ČÁST


Teodor se jednoho rozkošného rána probudil a ve schránce našel (spolu s lízátkem) Guild Wars 2. Velice ho to udivilo. Kdo mohl znát jeho adresu? Ale protože to byl Teodor, tak si s tím moc dlouho hlavu nelámal a šel to radši vyzkoušet.
Začal to pařit dnem i nocí a seznámil se s mnoha novými (a podle něj i divnými) lidmi, co nechodili (na rozdíl od něj) spát do skříně, dokonce ani neměli malé vycvičené stádo blech jako on.
Mezi těmito hráči byl i jistý Deathares.
Jako vždy ráno zapnul počítač a šel hrát Guild Wars 2. Ani ho nepřekvapilo, že Deathares (opět) zpackal misi. Teo byl na jeho neúspěchy zvyklý. Jenže tentokrát udělala milý Deathares osudovou chybu. Napsal totiž do společného hráčského chatu: "WTF?! Jak se to stalo, OMG?! BTW, byl jsem si jistý, že to dám…"
Teodorovi se zatmělo před očima. Nenáviděl zkratky skoro stejně jako anglické výrazy. Proto vzal svůj věrný a vždy po ruce připravený sekáček a vydal se hledat Deatharese. Našel ho zašitého v jednom paneláku v Prešově, jak si poklidně hraje na compu a trollí Ame přes skype. To Teodora rozzuřilo ještě víc a proto bez váhání Deatharesovi setnul hlavu.
S hlavou v podpaždí nasedl do tramvaje a jel zase domů. Celou cestu zpět se podivoval nad vyděšenými reakcemi lidí, kteří ho spatřili.
Hned po té, co odemkl dveře svého obydlí, tak si Deatharesovu hlavu vystavil v Síni Vnitřností, kde měl všechny své trofeje. Jenže ani játra Karla Gotta, nebo srdce Lucie Bílé nebyly tak skvostné, jako právě přinesená hlava.
S pocitem nemalé spokojenosti vlezl do skříně a skoro okamžitě usnul.

Dalšího dne se Teodor probudil a šel do Síně Vnitřností, aby obdivoval novou trofej. S hrůzou zjistil, že tam Deatharesova hlava není!
Popadl v kuchyni dva kuchyňské sekáčky, nazul si holinky a vyběhl na ulici pátrat po zloději. Jak se tak zuřivě rozhlížel, narazil na vetchou a dost tlustou stařenku. Ta mu (po té, co si nandala zuby) řekla, že viděla z jeho domu utíkat nechvalně známý gang výtržníků s blízké ulice.
Tea kvůli zuřivosti, která ho poháněla za hlavou, nenapadlo zapřemýšlet, jak stařenka vlastně ví, že něco hledá. Rozběhl se k základně onoho gangu, kterého čekala brzká zkáza.
Když dorazil, všichni na něj jen udiveně koukali, div jim oči nevylezly z důlků. Netušili, o co jde a proč jim Teo právě všem postupně odřezává končetiny sekáčky. Tea jejich nevědomost nezajímala a vesele se začal topit v jejich krvi. On věděl, že vzít si holinky byl dobrý nápad.

Když konečně přestal, všichni byli mrtví. Konečně ho napadlo se rozhlédnout. Hlava nikde. V tu chvíli se jakoby odnikud objevila stařenka a vítězoslavně se na něj šklebila. V tlustých prstech, které Teovi připomínali buřty, svírala Deatharesovu hlavu. Vysmála se mu za jeho naivitu, že za tu krádež může nyní již mrtvý gang a poté se s mávnutím vytratila.
Teo jenom bezmocně klečel na zemi, zkrvavenýma rukama svíral sekáčky, které se zvětšovaly a zostřovaly každou vteřinou, kdy rostl jeho hněv, zloba a vztek. Hleděl do nebe a proklínal všechny bohy, ale přísahal, že svou nejmilejší trofej dostane zpět, i kdyby ho to mělo stát život.
Ze spílání ho vyrušila policejní siréna a on s gigantickým pocitem prohry a vzteku vyrazil domů, spřádajíc plány na získání odcizené hlavy zpět.

Recenze anime K-On

8. června 2013 v 18:49 | Deathares |  Anime

K-ON

Yui Hirasawa právě nastoupila na střední školu a hlavní věcí o kterou se stará, je, do kterého školínho klubu se úřidat. Nakonec se náhodou přidá ke třem holkám, které potřebují čtvrtou členku, aby mohly obnovit Klub lehké hudby. Staávají se z nich kamarádky a i když se zjistí, že Yui neumí hrát na žádný hudební nástroj, tak se společně zlepšují v hraní, pojídají v klubovně moučníky a pijí čaj a opět se zlepšují v hraní.
Prostě spolu tráví své volné chvíle a užívají si vzájemnou společnost. Druhým rokem se k nim přidá i pátý člen a během jejich tří let na společné škole je čekají tři velká hudební vystoupení na školních festivalech. Ale proč ne, hudba je přeci baví.
Sice předstírají, jak je pro ně hraní náramně důležité, což také je, ale jejich hlavní zálibou je trávení časů s přátely a sladkostmi. Yui se v hraní na kytaru neustále zlepšuje, ale bude jí to stačit, aby udržela krok s ostatnímy členkami klubu, které se svým nástrojům věnují už léta? Anime má i druhou sérii.
nacitani
Originální název:K-On!
Název ve znacích:けいおん!
Rok vydání:2009
Typ:TV série
Počet epizod:12

online na: www.shirai.cz

Recenze anime Another

2. června 2013 v 19:30 | Deathares |  Anime


ANOTHER

Příběh začíná, jakmile se středoškolák Kouichi Sakakibara přestěhuje z Tokya do malého města Yomiyama, kde bydlí u tety. Jakmile začne chodit do školy, tak je přiřazen do třídy, všichni se tam chovají celkem normálně, až na to, že zcela ignorují jednu dívku, mluví o ní, jako by vůbec neexistovala a nikdo mu nechce říct proč. Její jméno je Mei Misaki. Časem se s ní začne bavit a zjistí že nyní už neexistuje ani on. Nakonec zjistí, že jeho třídu už celá desetiletí pronásleduje prokletí. Každý rok se ve třídě objevila jedna osoba navíc, všichni na ní měli vzpomínky, ty ovšem byly umělé, protože ta osoba byla již dávno mrtvá.
3. třída 9. ročníku z roku 1998
A tak začala kalamita. Masivní umírání studentů třídy při nehodách. Nikdy si nemohl být jistý životem. Časem studenti, kterým kalamita hrozila přišli na řešení. Jelikož je ve třídě vždy jdna mrtvá osoba navíc, tak jim stačí, když budou dělat, jakože jeden ze studentů neexistuje a vyrovnají tím počty.
Tato metoda nefungovala vždy, ale dost často, aby se jí chytili, jako poslední naděje, protože když začne kalamita, nikdo jí už nedokáže zastavit. Teď už může Kouichi a ostatní jenom doufat, že se jim podaří Kalamitu včas přerušit.
Originální název:Another
Název ve znacích:Another
Název anglicky:Another
Název česky/slovensky:Jeden navíc
Rok vydání:2012
Typ:TV série
Počet epizod:12
online na: www.shirai.cz