Květen 2013

Recenze anime Mirai Nikki

26. května 2013 v 18:06 | Deathares |  Anime

MIRAI NIKKI

Amano Yukiteru je vcelku normální středoškolák, až na to, že s lidmi skoro nemluví a sám sebe považuje za určitého pozorovatele a všechno okolní dění si zapisuje do deníku, který má v mobilu. Jednoho dne se před ním objeví bůh času Deus, který mu řekne, že není jen výplod jeho fantazie, ale že je skutečný a že Yukiteru a třináct dalších osob dostali deník budoucnosti, pomocí kterého můžou předvídat určitý druh následujících udělástí, každý deník je ovšem částečně odlišný svími funkcemi.
A co víc, pokud bude jeho deník zničen, tak zemře. Velmi brzo poté se Yukiteru setká s dalším vlastníkem deníku, Yuno Gasai, která je do něj beznadějně zamilovaná, všude ho pronásleduje a chce ho ochránit před dalšími vlastníky deníků, neboť ti se snaží mezi sebou navzájem zabít, protože pouze poslednímu přeživšímu této hry bude dovoleno nadále žít a stát se novým bohem času. Tímto začíná Yukiho boj po boku Yuno proti ostatním vlastníkům, to ovšem ještě netuší, jak složité a nebezpečné může vládnutí časem být.
Mirai-Nikki
Originální název:Mirai Nikki (2011)
Název ve znacích:未来日記 (2011)
Název anglicky:The Future Diary
Rok vydání:2011 - 2012
Typ:TV série
Počet epizod:26
online na: www.shirai.cz

Recenze anime Shingeki no Kyojin

2. května 2013 v 15:38 | Deathares |  Anime


SHINGEKI NO KYOJIN

Před více, než sto lety se lidstvo setkalo se svým přirozeným nepřítelém. S obry. Někteří jsou jen pár metrů vysocí, ovšem ti největší mohou mít až několik desítek metrů. Nemají orgány a tak ani nepotřebují jíst, což znamená, že lidi zabíjejí pouze pro potěšení.
Ve válce proti nim ztratilo lidstvo většinu svého území a došlo k obrovským ztrátám na životech. A tak se několik zbývajících miliónů obyvatel ukrylo v mohutném městě, chráněno třemi padesátimetrovými hradbami, kterými žádný z obrů nedokázal prorazit za posledních sto let. A tak prožilo lidstvo století míru pokojně si žijící ve světě odděleném od obrů hradbami.
V tomto světě žije i dospívající kluk Eren Jaeger se svými rodiči a sestřenicí. Ovšem jednoho dne se za první, venkovní hradbou objeví téměř šedesát metrů vysoký titán, který první hradbu prorazí a spolu s ním vtrhne do města záplava obrů. V tento krvavý den zemře obrovské množství lidí žijících mezí první a druhou hradbou a celá tamnější část lidského území je zdevastována a obsazena obry.
Tehdy také zemře Erenova matka a tak se Eren zapřísáhne, že vyhladí úplně každého obra, ať to stojí, co to stojí. Zatímco jeho otec je na cestách, tak se Eren a jeho sestřenice Mikasa, spolu s jejich přítelem z dětství Arminem přidají do armády, kde podstoupí několikaletý výcvik ve kterém se naučí, jak bojovat s obry. Lidstvo az tu dobu ztratilo třetinu svého osobního území a pevně si teď chrání zbylé dvě hradby. Ovšem nedlouho po tom, co Eren a ostatní, které potkaly na tréninku nastoupí do služby, se opět objeví obrovský Titán a zaútočí na druhou zeď a pro Erena přichází čas, aby se nepříteli postavil.

Originální název:Shingeki no Kyojin
Název ve znacích:進撃の巨人
Název anglicky:Attack on Titan
Rok vydání:2013
Typ:TV série
Počet epizod:8
online na: www.shirai.cz