Duben 2013

30 days anime challenge: Day 18

21. dubna 2013 v 9:54 | Deathares |  Anime

Dnešní otázka: Oblíbená ženská postava?

Tak to bude nejspíš Erza Scarlet z Fairy Tailu. Opět mám rád víc ženských postav (Hinata, Orihime, Rukia, C.C..), ale Erza jednoznačně vede. Má skvělou magii, je silná a sebevědomá, má skvělou a vtipnou úchylku na pikniky a navíc se mi hrozně líbí, když se páruje s Gerrardem. Rozhodně je to moje nejoblíbenější ženská postava ze všech anime a také jedna z nejoblíbenějších postav z Fairy Tailu. Líbí se mi, jakým stylem bojuje a často se u ní objevují momenty čisté epičnosti, například, když na Magické Olympiádě vyzvala sto monster, to byl jeden z jejích nejzajímavějších bojů pro mně. I jako dítě byla fajn (takový malý pirát s tou páskou přes oko).

Recenze anime Hunter x Hunter

20. dubna 2013 v 12:27 | Deathares |  Anime

HUNTER X HUNTER

Hlavní hrdina Gon žije na Velrybím ostrově, vychováván svojí tetou až do svých 12 let. Když je mu 12, jeho teta mu konečně povolí vydat se na Hunterskou zkoušku. Hunterská zkouška je zkouška, které se účastní desetitisíce lidí z celého světa, aby se staly Huntery, lidmi, kteří jsou jedni z nejuznávanějších na světě, pátrají v neznámých končinách, potírají zločin, starají se o tento svět. Každý se chce stát Hunterem, ale ze všech účastníku se jich jen pár Huntery opravdu stane. Gonův otec se vydal na Hunterskou zkoušku ve stejném věku, jako on, složil jí a stal se Hunterem. Gon nyní touží zjistit, proč jeho otec tak toužil být Hunterem, že svého syna nechal ve výchově někoho jiného a rozhodne se, že zkoušku také složí. Na dlouhé cestě zkouškou si najde skupinu přátel, se kterými se probíjí dalšími a dalšími koly zkoušky. Ovšem konkurence je hrozivá a není jisté, jestli je Gon bude schopen zvládnout.

Originální název:Hunter x Hunter (2011)
Název ve znacích:HUNTERxHUNTER (2011)
Název anglicky:Hunter x Hunter (2011)
Rok vydání:2011
Typ:TV série
Počet epizod:77
ke stažení na: www.neoexorcist.net

Recenze anime D.Gray-man

6. dubna 2013 v 18:55 | Deathares |  Anime

D.GRAY-MAN

Hlavní hrdina se jmenuje Allen Walker a setkáváme se s ním hned na začátku první epizody, kde zachrání mladou policistku před Akumou, démonem, který vznikne, když na popud Hraběte Millenia někdo přivolá zpět k životu někoho jemu drahého, kdo zemřel. Tato přivolaná duše je uzavřena v novém těle a musí poslouchat všechny příkazy Hraběte. Prvním příkazem vždy je, aby zabil osobu, která ho přivolala a vzal si an sebe její podobu, to aby ho nikdo mezi lidmi nepoznal. Jakmile je tento proces kompletní, tak Akumy zabíjejí lidi, aniž by byly odhaleny a některé se mohou dokonce vyvinout na level 2, kde získají vlastní vědomí a daleko větší sílu.
A poté jsou tu exorcisté, ke kterým se nedávno přidal i náš hlavní hrdina. Exorcisté jsou řád, který chrání a využívá k boji s Akumami materiál zvaný Innocence, který zde zanechala prastará civilizace a který je darem od boha. Exorcisté musejí shromáždit víc jak 100 dílu Innocence, které jsou roztroušeny na různých místech po celém světě, aby mohli definitivně porazit Millenia a zbavit svět Akum. Allen Walker se potom, co přijde do centrály exorcistů, do Temného řádu stává exorcistou a je posílán na mise spolu s dalšími exorcisty a hlídači (lidmi, kteří stopují akumy a Innocence ale nemohou přímo zasahovat do boje) , kde bojuje s Akumami a snaží se získat další díly Innocence. Každý exorcista ovládá jeden kousek Innocence, s jehož pomocí likviduje Akumy.

Originální název:D.Gray-man
Název ve znacích:D.Gray-man
Název anglicky:D.Gray-Man
Rok vydání:2006 - 2008
Typ:TV série
Počet epizod:
103
online na: www.shirai.cz