Březen 2013

30 days anime challenge: Day 17

29. března 2013 v 11:34 | Deathares |  Anime
Takže lidi, zjisitl jsem, že jsem s anime challenge skončil někdy v prosinci, takže jsem se rozhodl to zkusit dodělat, i když mi na to už vážně dochází nápady :D.

Otázka zní: Oblíbené zvíře, nebo domácí mazlíček z anime?

Tak těchle by mohlo být víc, ale já rovnou vezmu jednoho, na kterého jsem narazil nedávno. Jedná se o mazlíčka jednoho z hlavních hrdinů anime Katekyo Hitman Reborn! a to konkrétně o Gokuderovu kočku, která se dá vyvolat z krabičkové zbraně, Uri. Uri je v podstatě koťátko, ovšem žije v krabicové zbrani, svítí energií atributu bouře a je silnější, než se zdá. S Gokuderou si neustále lezou an nervy a tak její ubohý páníček většinou skončí s rozdrásaným obličejem a Uri vítězně mu sedící na hlavě.

Recenze anime Katekyo Hitman Reborn!

21. března 2013 v 16:56 | Deathares |  Anime

KATEKYO HITMAN REBORN!

Hlavní hrdina Sawada Tsunayoshi přežívá na střední škole, kde mu všichni říkají ,,k ničemu Tsuna'' protože mu nic extra nejde a všechno jen kazí. Jednoho dne se u něj doma ovšem objeví dítě v obleku, které mu jeho matka představí jakožto jeho nového domácího učitele Reborna. Reborn mu odhalí,že je synem jednoho z nejvýznamnějších členů v mafiánské rodině Vongola a byl zvolen jakožto nástupce Devátého šéfa Vongoly, čili by se měl stát Desátým. Reborn začne intenzivní trénink a výchovu Tsuny a časem se řady jejich spojenců a přátel značně rozšíří a na světě se objeví Tsunova nová rodina.
Ovšem cesta za tím, aby se Tsuna mohl stát Desátým je trnitá. Jakožto mafiánský šéf si musí Tsuna zvolit šest svých strážců, mezi ně a sebe rozdělí sedm Vongolských prstenů, které se přidělují podle vlastností člověka. Ovšem jelikož je Vongola jednou z nejsilnějších mafiánských rodin, nemůže to být jen tak někdo. Nakonec je všech šest strážců vybráno a jsou jim přiděleny Vongolské prsteny ukrývající ohromnou moc, které se předávají už od vlády Prvního Vongoly. A je také načase, protože se začínají stahovat temná mračna a přichází jeden hrozivý nepřítel Tsunovy rodiny za druhým.

Originální název:Katekyo Hitman Reborn!
Název ve znacích:家庭教師ヒットマンREBORN!
Rok vydání:2006 - 2010
Typ:TV série
Počet epizod:203
online na: www.shibuya.sk

Recenze anime The World God Only Knows

12. března 2013 v 17:46 | Deathares |  Anime

The World God Only Knows

Katsuragi Keima je středoškolský student a také vášnivý hráč randících her. Na internetu je známý jako Bůh svádění. Jednoho dne mu přijde email s výzvou, kterou namyšleně přijme, jenže v tom okamžiku se mu na krku objeví podivný náhrdelník a vedle něj se zjeví dívka jménem Ellsie, která mu řekne, že je démon a on jí musí teď kvůli smlouvě pomáhat chytat Ztracené duše, jinak mu ten náhrdelník usekne hlavu za porušení smlouvy. Ztracené duše jsou v podstatě převtělení starých démonů, kteří byly zatlačeni těmi novými, jako je Ellsie a nyní vyhledávají slabost v lidksých srdcích a tam, kde jí najdou se usadí.
Jediná šance, jak je odtamtud dostat je nahradit jejich místo v srdci určitého člověka. Čili, pokud chce Keima uspět, musí přimět dívku, ve které se nachází ztracená duše, aby se do něj zamilovala. Spolu s Ellsie, která se k němu rychle přicucne jako pijavice a všude ho následuje už nemá Keima tolik času na hraní, protože musí lovit jednu ztracenou duši za druhou. Dokáží jich pochytat všech 60 000, aby byly podmínky Keimovy smlouvy splněny?
Originální název:Kami nomi zo Shiru Sekai
Název ve znacích:神のみぞ知るセカイ The World God Only Knows
Název anglicky:The World God Only Knows
Rok vydání:2010
Typ:TV série
Počet epizod:12

Originální název:Kami nomi zo Shiru Sekai II
Název ve znacích:神のみぞ知るセカイ The World God Only Knows II
Název anglicky:The World God Only Knows II
Rok vydání:2011
Typ:TV série
Počet epizod:12
online na: www.shirai.cz

Recenze anime Baka to Test to Shokanjuu

7. března 2013 v 21:21 | Deathares |  Anime

Baka to Test to Shoukanjuu

Baka to test to Shoukanjuu aneb Blbci, Testy a Vyvolávání je anime odehrávající se ve školním prostředí. Hlavní hrdina Akihisa Yoshii navštěvuje střední kolu, kde se studenti pečlivě rozdělují do tříd podle výsledků testů. Například pokud jste génius a získáte v rozřazovacím testu vysoké množství bodů, tak vás umístí do třídy A, což znamená, že budete mít k dispozici luxusní nové vybavení a ty nejlepší možné podmínky pro studium.
Čím horší však vaše výsledky budou, tím se bude kvalita vybavení zhoršovat, až se dostaneme k nejhorší třídě, třídě F. Třída F má zchátralé zbytky vybavení, jejich stoly se rozpadají a sedí na zemi. Do třídy F se kvůli své poněkud nízké inteligenci dostane i Yoshii. Na škole funguje systém vyvolávání zástupců, který spočívá v tom, že když požádáte učitele, tak vám aktivuje určité pole, ve kterém můžete vyvolat svého virtuálního zástupce, jehož síla se bude rovnat tomu, jaké jste měli hodnocení v posledním testu. Zde vyvolaní zástupci spolu můžou zápasit.
A tak se dostáváme ke způsobu, jak se můžou studenti F třídy propracovat k lepšímu vybavení. Můžou jednoduše vyhlásit bitvu zástupců nějaké jiné třídě. Když jejich zástupci dokážou porazit zástupce nepřítele, tak si třídy vymění vybavení. Yoshii se dostane do F spolu s několika dalšími přáteli. Společně se rozhodnou, že už nebudou sedět v krabicích od pomerančů, ale že získají vybavení třídy A.
A jelikož je mezi nimi mnoho schopných lidí, někteří z nich se do F dostali prostě čirou smůlou, tak vyhrávají bitvu za bitvou a vytrvale se snaží dosáhnout A vybavení. Párkrát jim to nevyjde, ale nevzdávají se. Anime má plno úžasných postav a je opravdu hodně komické. Má celkem tři série.
Originální název:Baka to Test to Shoukanjuu
Název ve znacích:バカとテストと召喚獣
Název anglicky:Baka and Test: Summon the Beasts
Rok vydání:2010
Typ:TV série
Počet epizod:13

Originální název:Baka to Test to Shoukanjuu: Matsuri
Název ve znacích:バカとテストと召喚獣 ~祭~
Rok vydání:2011
Typ:OVA
Počet epizod:2

Originální název:Baka to Test to Shoukanjuu Ni!
Název ve znacích:バカとテストと召喚獣にっ!
Název anglicky:Baka and Test: Summon the Beasts (2)
Rok vydání:2011
Typ:TV série
Počet epizod:13
online na: www.shirai.cz

Guild Wars 2

5. března 2013 v 16:53 | Deathares |  Guild Wars 2

GUILD WARS 2

Guild wars 2 je revoluční MMORPG, která vyšla roku 2011 a přinesla řadu novinek do světa RPG. Kromě skvělé grafiky jsou zde i další příznivé faktory, jako například žádné měsíční poplatky či zcela nové bojové mechanismy. Při tvorbě postavy si můžete vybrat mezi pěti rasami, které spolu ve hře vytvořily alianci, aby měli šanci se postavit proti pradávným titánům, temným nepřátelům země Tyrie, prastarým drakům. Rasy ve hře tvoří Charrové, Norni, Lidé, Asury a Sylvari.
Dále můžete vybírat z osmi jedinečných povolání, z nichž má každé jedinečné spelly a schopnosti. Povolání jsou Guardian, Ranger, Necromancer, Warrior, Elementalista, Mesmer, Thief a Engineer. Po vybrání rasy a povolání si zvolíte barvu oblečení, kterou můžete různě míchat z mnoha barev (další najdete přímo ve hře), barvy můžete kdykoliv během hry změnit.
Dále pak výšku, barvu a styl vlasů, typ postavy, základní povahové rysy a pár zbývajících bodů s ebude týkat vašeho příběhu. Každý hráč si totiž hraním za svou postavu vytváří svůj zcela ojedinělý příběh. Málokdy dva hráči projdou úplně stejnou příběhovou linií a to právě díky možnosti rozhodování se, kudy se vaše cesta dobrodruha dále vydá.
Příběh je zhruba o tom, že pět ras Tyrie a další drobn spojenci se spojí, aby s emohli postavit mocným starodávným drakům a konečně nastolit v Tyrii mír. V tomto úkolu jim pomáháte i vy. Jenže naneštěstí se před ne příliš dlouhou dobou probudil jeden z draků a vy nyní musíte bojovat o holé přežití.
Ve hře se držíte strhující příběhové linie, která vás rozhodně zaujme a pouze mezi jednotlivými částmi příběhu získáváte další levely pomocí účastněním se eventů, objevováním nových lokací a plněním jedinečných questů. Dalo by se skoro říct, že hra je jako živá. Ale nebojte, ani po dosažení maximálního levelu a skolení hlavního bosse, draka smrti Zhaitana se nudit rozhodně nebudete, ve hře je vždy spousta věcí k dělání a ostatní dračí vůdci stále ještě čekají, až je vývojáři vypustí.

ke koupi na: www.xzone.cz

Recenze anime Gintama

4. března 2013 v 18:03 | Deathares |  Anime


GINTAMA

Gintama se odehrává v době přirovnatelné ke středověkému Japonsku, ovšem s tím rozdílem, že se zde před několika lety objevili mimozemské rasy nazývané Amanto. Pár let po násilném otevření tohoto světa všem Amanto a zbytku galaxie, který se neobešel bez krvavé války bylo zakázáno nošení mečů a tak jsou samurajové, dřívější ochránci země v podstatě bez práce.
V této době žije i mladý, poněkud nedbalý samuraj s nevšedními schopnosti, který byl jedním z největších lidských hrdinů a největších postrachů Amantů během velké války, ve které bojovaly samurajové proti tomu, aby si Amanto mohli dělat na této planetě, co se jim zlíbí, Sakata Gintoki. Samurajové prohráli a byly zatlačeni.
Gintokiho to možná poznamenalo, ovšem nijak zvlášť se netopí v minulosti, šťastně si žije svůj život a s přítomností Amanto na Zemi se smířil.
Koneckonců věci, které během války ochraňoval a které stále ochraňuje jsou stále zde, jeho přátelé. Gintoki si našel nový způsob obživy a tím je Yorozuya, menší firma kterou vede a která se specializuje na vedlejší práce. V podstatě stačí když jim zaplatíte a udělají pro vás o co si řeknete.
Kromě Gintokiho jsou v Yorozuyě ještě dva jeoh přátelé, kluk snažící se stát samurajem, Shinpachi Shimura a holka, která možná z prvního pohledu vypadá jako normální člověk, ovšem ve skutečnosti je členem jedné z nejobávanějších a nejsilnějších ras ve vesmíru, klanu Yato, Kagura. Společně pracují ve svém milovaném městěa jak pomáhají dalším a dalším lidem vytvářejí si se všemi přátelská pouta a časem se kolem nich utvoří skupina přátel a mocných spojenců, kteoru nelze brát na lehkou váhu.
Často se dostanou do potyčky s mnoha smrtelně nebezpečnými nepřáteli, ale nikdy se nevzdají a společně se z toho vysekají. V anime můžeme narazit na spoustu cosplayu a jak se zdá, všechny postavy jsou zcela obeznámeny s tím, že jasou v anime a připadáte si, ajko kdyby jste se dívali na něco hraného O_o. Padnutí smíchy na zem každých pět minut ve spoustě epizod zaručeno.

Originální název:Gintama
Název ve znacích:銀魂[ぎんたま]
Rok vydání:2006 - 2010
Typ:TV série
Počet epizod:262
online na: www.animefreak.tv (en)

Recenze anime Toaru Majutsu no Index

3. března 2013 v 17:13 | Deathares |  Anime

Toaru Majutsu no Index

ToAru Majutsu no Index se odehrává ve městě plném studentů, kteří díky vědě mají nadpřirozené schopnosti. Ale existuje zde také magie. Pravá ruka našeho hlavního hrdiny, Kamijou Toumy dokáže vyrušit jakoukoliv magii, nebo nadpřirozenou schopnost. Lidem ovládajícím díky vědě určité nadlidské schopnosti se říká Espeři a ti, kteří vládnou magií jsou Mágové. Espeři žijí ve městě vědy v Academy City a Mágové žijí na území KAtolícké nebo Anglikánské církve. Mágové a Espeři jsou přirození nepřátelé a často mezi sebou vedou boje.
Uvnitř Academy City si také v klidu žije náš hlavní hrdina Touma, chodí do školy a studuje, tedy až do dne, kdy mu na balkóně přistane veselé jeptiška jménem Index. Ukáže se, že Index je velice důležitým nástrojem Anglikánské církve, v jejím mozku je totiž perfektně uložen obsah všech 103 000 vzácných magických knih, které obsahují velice mocná zaklínadla. Ti dva se celkem rychle spřátelí, ovšem klid netrvá dlouho, neboť v Academy City se objeví Mágové pátrající po Index. A tak Toumovi nezbývá, než se zapomocí své pravé ruky pustit do těžkého boje. Časem se kolem těchto dvou utvoří celkem velká a významná skupina přátel, a tak se Touma s ostatnímy dál snaží probíjet nebezpečným životem mezi vědou a vírou.

Originální název:Toaru Majutsu no Index
Název ve znacích:とある魔術の禁書目録
Rok vydání:2008 - 2009
Typ:TV série
Počet epizod:24
Originální název:Toaru Majutsu no Index II
Název ve znacích:とある魔術の禁書目録 II
Rok vydání:2010 - 2011
Typ:TV série
Počet epizod:24
ke stažení na: www.uloz.to

Vyřazování SB

2. března 2013 v 13:48 | Deathares |  SB
Ano lidi, jen co obnovím aktivitu, musíme se podívat na tuhle nepříjemnou záležitost.

SB:

Ty, které si rozhodně nechám:
-Ame
-Tia a Bumbík
-Alliade Chiaki Sheppetsu
-Arashi Kyuketsuki Neko
-Aya
-Aya Evans
-Sayuri-hime
-Naniashi Ishikawa
-Míša
-Tsuke Gakin
-ChronoArt
-Haruko-sensei
-Goshida Rikyu a Baka Kamaru
-Duo Kokoro

Blogy, které nanaštěstí z SB vyřadím a už se s tím nedá nic dělat:
-DirtyFoxx
-Haru
-Kara-chan
-Kira*Yume
-Mooloo

To je vše, všem které jsem vyřadil se omlouvám, ale prostě jsme si jako SB moc nesedli :(


Recenze anime Asu no Yoichi

2. března 2013 v 13:25 | Deathares |  Anime
Ohayo minna! Aktivita blogu tímto definitivně obnovena. Od teď se můžete těšit na nové články téměř každý den, staré články a hlavně recenze upraveny k dokonalosti a nové budou jen přibývat. Tak si rovnou užijte první recenzi.

ASU NO YOICHI

Asu no Yoichi je krátké, vtipné anime, popisující život chlapce, který až do svých 17 let trénoval sám se svým otcem hluboko v horách umění samurajů, Yoichiho Karasumy, ovšem jakmile dosáhl 17 jeho otec uznal, že už ho nemá co naučit a poslal ho do města aby získal životní zkušenosti ke svým známým, kteří provozují dojo. Yoichi se nakonec po úmorných zážitcích z jeho úplně první návštěvy civilizace zabydlí v domě známých jeho otce, čtyř sester z rodiny Ikaruga, které vedou dojo, zatímco jejich rodiče jsou na cestách.
Během dalších epizod se do děje připlete i pár dalších postav, ale moc jich enbude. Yoichi zažívá ve městě nejrůznější události, a často se dostává do značně trapných situací se svými hostitelkami, prostě tam celkem často narazíte na echci scény. Anime je to vážně krátké, ale mně se líbilo, zasmějete se u něj a nezabere vám moc času.

Originální název:Asu no Yoichi!
Název ve znacích:明日のよいち!
Název anglicky:Samurai Harem
Rok vydání:2009
Typ:TV série
Počet epizod:12
ke stažení na: www.uloz.to