Leden 2013

Semifinále SONB

26. ledna 2013 v 11:17 | Deathares |  Vlastní tvorba
Ahoj všichni, noha stále zlomená, vypadá to, že úplně zotavenej z toho budu až někdy v dubnu, čili do tý doby musim hopsat na berlích. Ale teď k tématu. Dostal jsem se do před-posledního kola SONB, vím, že to není nic extra důležitýho, ale celkem mně to baví a nerad bych teď vypadl, přeci jen je nás tam už jen pět, tak pro mně prosím kdo mžete, zahlasujte. Všem kdo to udělají předem moc děkuju. Jinak, budu se snažit sem sem tam dát nějaký ten článek a co nejvíc komentovat a číst vaše články, ale jelikož jsem kvůli tý zlomenině značně omezen (představte si, že jsem na nějakou dobu v takový časový kapse, kde nemůžu skoro nic dělat) tak můžete čekat úplné obnovení fungování blogu až tak za 2 měsíce. Ano, mně je to taky líto, ale co se dá dělat.
http://antal.blog.cz/1301/5-kolo-sonb

Pokračování soutěže SONB

19. ledna 2013 v 11:42 | Deathares |  Vlastní tvorba
Nazdar, zatím ještě mi s tou zlomeninou poněkud schází pohyblivost, takže nevydržím sedět u compu moc dlouho a nestíhám toho moc pžřidávat, ale přidám sem alespoň tenhle rychlý článek, skončilo 3.kolo SONB, díky vám všem se mi povedlo udržet a obsadil jsem skvělé 5.-6. místo a teď bych vás chtěl poprosit, aby jste pro mn dál hlasovali zde ve 4.kole: http://antal.blog.cz/1301/4-kolo-sonb

Im back!

18. ledna 2013 v 11:12 | Deathares |  Vlastní tvorba
Ahoj lidi" Po víc jak týdnu se mi povedlo podpálit nemocniční pokoj a v nastálem zmatku jsem se doplazil domů. Mám teď šíleně moc práce, všechno to dohánění, rhabilitace a tak a navíc je to lehce zpomaleno tou zlomenou nohou no.. Takže teď se zase pokusím všechno vrátit do normálního režimu, ale asi to ještě pár týdnů potrvá, tak mi prosím promiňte všechnu tu neaktivitu, komentovat se budu snažit co nejvíc, ale stejně...Jinak, dneska jsem se dozvěděl, že už je 3.kolo SONB a zároveň je dnes poslední den a já teď už vážně nechci vypadnout, takže kdo si toho dnes ještě všimnete, prosím zahlasujte. Tady jsou výsledky druhého kola:

Hlasování probíhá zde: http://antal.blog.cz/1301/3-kolo-sonb

Recenze anime Ao no Exorcist a výsledky SONB

6. ledna 2013 v 11:39 | Deathares |  Anime
Ahoj lidi, podařilo se mi díky vám všem, co hlasovali postoupit na celkem slušné 11.-15. místo z 30 účastníků v poměrně rozsáhlé soutěži o nejlepší anime blog. Chtěl bych vás poprosit, jestli by jste pro mně hlasovali i v druhém kole zde: http://antal.blog.cz/1301/2-kolo-sonb . Všem co za mně budou hlasovat předem děkuji.

AO NO EXORCIST


Tak a teď přejdu k recenzi. Jedná se o anime Ao no exorcist. Hlavní postavou je 15-letý Rin Okumura, který žije v malém kostele se svým bratrem a adoptivním otcem, který je vymítač démonů, čili exorcista. Dále žije ještě s pár dalšími exorcisty. Rin je dost osamělý, protože si neumí kvůli své výbušnosti a povaze najít příliš mnoho kamarádů a ve škole se mu také příliš nedaří. Jeho dvojče se jmenuje Yukio a je to úplně jiný případ, je velice snaživý a úspěšný ve většině čiností.
Jednoho dne se Rin dozví krutou pravdu, totiž, že on a Yukio jsou synové Satana a lidské čeny, která byla také exorcistkou. Kostel napadnou démoni a nakonec se objeví i samotný Satan, ten se ovšem nemůže jen tak objevit v lidském světě, prtože je pro něj prostě příliš silný a tak využije první šance po patnácti letech, kdy je Rinův a Yukiův adoptivní otec nepozorný a ovládne jeho tělo.
Tělo jejich adoptivního otce Shira je jediné dost silné, aby okamžitě neshořelo, poté, co ho posedne Satan. Koneckonců, byl ještě před nějakými 15 lety nejsilnějším exorcistou ze všech a nosil jedinečný titul Paladin. Shirovi se nakonec podaří Satana na chvíli porazit a aby ochránil své syny, které si chce Satan jako své vlastní děti odvést do démonického světa Gehenny, tak se probodne dýkou, čímž Satanovi znemožní návrat do tohoto světa, alespoň na nějakou dobu.
Rin a Yukio se po této strašlivé události vydávají do akademie Pravého kříže, kterou vede jediný další muž, který ví o tom, že jsou ynové satana, ředitel akademie Mephisto. Tam se Rin rozhodne stát se exorcistou, přičemž zjišťuje, že Yukio již exorcistou je hezkých pár let. A tak začíná jejich život na škole a boj proti silám pekla. Tamnější svět se totiž dělí na dva světy: na svět lidí Asiah a svět démonů Gehennu. Anime obsahuje hodně vážně vtipných scének a úžasných bojů, já osobně jsem si ho vážně užil a bylo mi líto, že nemohli ten příběh udělat delší. Rozhodně se na něj podívejte, kdo to ještě neudělal.

Originální název:Ao no Exorcist
Název ve znacích:青の祓魔師
Název anglicky:Blue Exorcist
Rok vydání:2011
Typ:TV série
Počet epizod:25
online na: www.zkouknito.cz

Recenze anime Lucky Star

3. ledna 2013 v 22:02 | Deathares |  Anime

LUCKY STAR


Taakže, přicházím s další recenzí, tentokrát jde o anime Lucky Star, jedno z velice známých a oblíbených anime, které popisuje zážitky party kamarádek, které chodí na střední školu v japonsku. Jistě, to by nebylo nic neobvyklého a málokdo by se o to asi zajímal, proto autoři přidali postavu, která podle mně dala šach mat všech kritikům, hlavní postavu Konatu. Konata je opravdový otaku, dělá cosplaye, pravidelně sleduje hromadu anime a čte mangu. Také je dost závislá na pčítačových hrách, které obvykle hrají se svojí třídní učitelkou. Nikdo z jejích přátel těmito skvělými koníčky neoplývá, ale i je si oblíbíte. Ke konci anime je holkám kolem 17,18 let, přesto však vypadají tak na 10. Konata je prostě vzor pro všechny otaku a úžasná postava. Anime je tvořeno z 80% vtipnými scénkami, takže se stěží oklepete z posledního záchvatu smíchu a rovnou přecházíte do dalšího. Anime je porstě vážně legrační a rozhodně si u něj často řeknete: ,,wtf??na co se to zase dívám??'' nebo tak nějak, ale stejně s ním nepřestanete.
Všem rozhodně doporučuji, postavy jsou skvělé, jen příběh je trochu slabší, ale co by taková věc, jako příběh dělalala v tomto anime,že. Dále ke Konatě, má dlouhé, modré vlasy, až po zem, dny i noci tráví hraním počítačových her, čtením mangy a koukáním na anime a na všechny testy se učí noc předem a stejn má celkem dobré známky. Sbírá do svých sbírek nejrůznější anime předměty a v obchodech s anime a mangou je její postava něco, jako bůh. Bez Konaty by asi nemělo anime moc velkou úspěšnost, ani by za nic nestálo, ale takhle je opravdu skvělé :D . Na konci každé epizody je asi pětiminutový dodatek, jménem Lucky Channel, který dělá reportáže o již zmíněném anime a prakticky vždy tam dojde k brutální hádce mezi moderátory.

Originální název:Lucky Star
Název ve znacích:らき☆すた
Rok vydání:2007
Typ:TV série
Počet epizod:24
online na: www.shirai.cz