Prosinec 2012


Diplom za SB od Goshida Rikyu

31. prosince 2012 v 16:54 | Deathares |  SB

Recenze anime Hellsing

31. prosince 2012 v 15:35 | Deathares |  Anime

HELLSING


Hellsing je (podle kresby) už trochu starší anime, ale rozhodně se tím nenechte odradit. Anime je celkem krátké, což je vážně škoda, ale naštěstí má víc jak 10 OVa, které trvají kolem hodiny každá. Příběh se v podstatě točí kolem institutu Hellsing, což je institut ležící v Londýně, který existuje pro tajný boj s tamnějšími upíry. Ano, v anglii, ale ne jenom tam existují upíři. Plnohodnotný upír může vytvořit buďto tupého ghůla, který ho musí na slovo poslouchat a je to v podstatě něco jako zombie a nebo dlašího normálního upíra/upírku se svobonou vůlí. Jedním takovým, neobyčejně mocným upírem je Alucard (schválně to zkuste přečíst pozadu, třeba vám to dojde Mrkající). Alucard už celá desetiletí slouží rodině Hellsingů, která vede již zmíněný institut a v jejích službách likviduje upíry a jiné jejich nepřátele. Při jedné takové akci je nucen kvůli tomu, aby dostal upíra, po kterém jde vážně postřelit (ano je ot upír a stejně jako většina upírů té doby používá střelné zbraně, až na to, že ty jeho jsou takový kalibr, že vám jednou střelou odtrhnou halvu od těla) anglickou policitsku. Následně jí dá na výběr, buď může umřít a nebo z ní může udělat plnohodnotného upíra, i když ne tak mocného, jako on, ale bude muset sloužit institutu Hellsing.
Mladá policistka nabídku příjímá, stává se upírem a poté, co překoná počáteční nechuť k lidské krvi, kteoru jí dávají v transfúzních taštičkách společně se svým mistrem Alucardem likviduje upíry a ostatní hrozby pro institut. Anime je plné úžasných bitev a i přesto, že Alucard nevypadá na zrovna kladného hrdinu si ho oblíbí prakticky každý, já především kvůli té ohromné moci a nesmrtelnosti, kterou jen tak mimochodem oplývá. Anime je to vážně skvělé, i když OVY už mně moc nezaujay, protože do nich autoři zakombinovali až moc komediálních prvků, což úplně zdemolovalo celkový dojem.

Originální název:Hellsing
Název ve znacích:ヘルシング
Název anglicky:Hellsing
Název česky/slovensky:Hellsing
Rok vydání:2001 - 2002
Typ:TV série
Počet epizod:13
online na: www.hikage.webnode.cz

Recenze anime Angel Beats

27. prosince 2012 v 15:18 | Deathares |  Anime

ANGEL BEATS


Na začátku se setkáváme s klukem jménem Otonashi, je mu kolem dvaceti let a zrovna se probudil uprostřed noci na nějakém zcela neznámém místě, navíc úplně bez vzpomínek. Hned, jak se probudí, narazí na holku, zhruba jeho věku, jménem Yuri. Ta je ozbrojená a zrovna se chystá spustit palbu do malé bělovlasé dívky stojící opodál. Otonashimu jenom v rychlosti řekne, že umřel, ale že ještě není úplně po smrti, je totiž v meziživotě dalo by se říct. Může tady umřít kolikrát chce a stejně se po nějaké době zregeneruje a je znova naživu a taky to, že ta holka, na kterou míří je Anděl, bytost, proti které bojují, aby se odsud dostali a měli šanci prožít pořádný život, protože všichni, co tam jsou uvěznění zemřeli mladí, bez toho, aby si splnili svůj sen. Otonashimu to přijde dost ujetý a chce dívku varovat, než jí Yuri zastřelí.
Řekne jí, co mu Yuri napovídala, ale když Anděl jeho slova přímo nevyvrátí, chce po něm, aby mu dokázal, že je vážně po smrti a tudíž nemůže umřít. A tak ho dívka/anděl jednoduše probodne a nechá ho ležet. Otonashi se po nějaké době vrátí k životu a je z toho všeho dost vedle, ale nakonec se se současnou situací zvládne smířit, přidává se ke skupině dalších asi třiceti lidí, kteří jsou na tom stejně, jako on a prvních asi sedm epizod bojují proti andělovi. Všichni žijí v celkem malém světě, jehož středem je škola, do které jsou andělem nuceni chodit a jakmile se začnou chovat prostě, jako normální studenti, tak prostě zmizí z tohoto světa. Co víc, škola je plná umělých lidí, kteří sice vypadají a chovají se, jako normální lidé, jenže ve skutečnosti jsou uměle vytvoření, prostě taková NPC, jak je Yuri a ostatní nazývají. Ke konci anime se toho hodně vyjasní a dost zásadně se změní situace, co se týče boje s andělem, ale kdybych vám chtěl říct, k ději ještě něco bližšího, tak už by jste se dozvěděli ohromné spoilery, které by vám zkazili zážitek a tak radši budu zticha. Je to opravdu pěkné, krátké anime, je plné vtipu a akce a běží celkem rychle, takže u něj rozhodně neusínáte. Rozhodně všem doporučuji :) .

Originální název:Angel Beats!
Název ve znacích:エンジェル ビーツ!
Rok vydání:2010
Typ:TV série
Počet epizod:13
online na: www.shirai.cz

30 days anime challenge: Day 16

25. prosince 2012 v 20:47 | Deathares |  Anime

Otázka zní: Oblíbené anime zabývající se vysokoškolským životem?

Tak tohle bych sem raději ani nepsal, ale jedná se o jedno z těch ,,pár'' echchi anime, která jsem ,,náhodou'' viděl. Konkrétně se jedná o High School DxD. Celé je to vlastně o vysokoškolákovi, který má tak trochu záliby v prasečinkách a navíc je na škole, kde totálně převládají holky.
Nakonec se mu kupodivu podaří dojednat si s jednou z nich rande, jenže jeho milá ho na schůzce dost brutálně zabije no a tady to všechno začíná. Je to opravdu jedno z anime, u kterého nechcete, aby někdo normální věděl, že se na něj díváte. Naštěstí má jen dvanáct dílů, takže se nemusíte obezřetně ohlížet, jeslti není nikdo kolem moc dlouho. Vzhledem k tomu, že tam často jde tak trochu ,,všechno'' vidět bych nedoporučoval, aby se na to dívali lidé mladší 15 let. Je to vážně super anime, i když holky, čili velká část mých SB, mu moc holdovat nebudou.30 days anime challenge: Day 15

21. prosince 2012 v 18:28 | Deathares |  Anime

Otázka: Jaký je tvůj nejoblíbenější anime ending/opening?

No, já většinou openingy i nedingy přeskakuju, protože je po tom, co je párkrát uvidím už přijdou okoukané a navíc mně zdržují od děje anime. Ovšem existuje i anime, ve kterých mně openingy i endingy upoutaly natolik, že je skoro vždycky zkouknu. Například to je Beelzebub, nebo Fairy Tail. Ovšem jedno anime v tomhle směru jednoznačně vede. Je to Fullmetal Alchemist: Brotherhood (zkráceně FMAB) Openingy i endingy jsou suprově akční, žádn pomalé scénky, navíc mají super efekty a jsou v nich obsaženy úžasné scény.
Kdo jste to anime ještě neviděl, rozhodně doporučuji, v recenzích si můžete dohledat recenzi na FMA, což je anime které vzniklo ještě před Brotherhoodem a je to vlastně jeho o něco horší a zastaralejší verze, ne moc dobře propracovaná, ale děj je dost podobný a mně přišlo zbytečné dělat dvě recenze.

A co jinak? Jaké budete mít vánoce? Už máte všechny dárky? Já ještě poslední dokupoval dneska xD

30 days anime challenge: Day 14

19. prosince 2012 v 20:40 | Deathares |  Anime

Dnešní otázka: Nejlepší element, zbraň, schopnost, jakou jsi kdy v anime viděl?

No, to je trochu složitější, vím o spoustě skvělých schopností v anime, jako je Bleach, naruto a tak, ale to píše skoro každý, atkže si vyberu jinou super schopnost, kterou bych rozhodně moc rád oplýval a přesto není tak úplně známá a to je Geass. Geass je schopnost, která se objevila v anime, na které jsem před nějakou dobou udělal recenzi: Code Geass, přesněji Code Geass: Lelouch of the rebelion. Geassů je mnoho typů, každý se zásadně liší od všech ostatních, ale mně se líbí právě ten, kterým oplývá hlavní hrdina anime Lelouch. Tento Geass mu umožňuje přikázat danému člověku cokoliv a on musí uposlechnout, nemůžu se tomu rozkazu nijak vyhnout. I když to hádám má pár omezení, jako třeba, že když už jste to na jednoho člověka použili, nemůžete to na něj použít znova, nebo to, že se mu musíte dívat přímo do očí, i když vzdálenost na kterou to funguje je celkem slušná, tak to má opravdu pěknou řadu výhod, mezi hlavní z nich patří například to, že je ot zcela nenápadné, objeví se jenom v podobě malého růžového znáčku ve vašem oku a to jen když ho použijete.
A potom samozřejmě ta dokonalá kontrola lidí xD . To je asi k tomuto tématu všechno, zítra bych snnnad mohl pro jednou něco přida a potom přes prázdniny taky asi něco k anime challenge čekejte, i když jsem myslel, že bych trochu doplnil sekci MMORPG, rozhodně bych vás trochu poinformoval o WoWku a taky bych se v samostatném článku podíval na vážně úžasnou hru, do které jsem poslední asi měsíc úplně zažraný a tak není divu, že už mám maximální level a to je Guild wars 2, tak se těšte :D .Recenze anime Code Geass: Lelouch of the Rebelion

15. prosince 2012 v 11:57 | Deathares |  Anime

Code Geass: Lelouch of the Rebelion


Děj anime se točí kolem chlapce jménem Lelouch, kterému je v prvním díle 18 let a žije se svojí sestrou, která momentálně nevidí a je na vozíčku v důsledku vážého zranění před mnoha lety v bývalém Japonsku, které před nějakými 10 lety ovládlo Britské impérium, které touhle dobou ovládá již asi třetinu světa. Japonsko bylo britským panovníkem přejmenováno na zónu 11 a japonci jsou nazýváni jedenáctí. To se samozřejmě spoustě z nich nelíbí a tak se seskupují do teroristických skupin, aby bojovali proti britům za svobodu japonska, ovšem je jich málo a tak se jim příliš nedaři, co víc Japonsko je pod nadvládou britů už velmi dlouho.
Při jedné teroristické akci je do boje zatažen i Lelouch, který je otu dobou obyčejným britským studentem na britské univerzitě v japonsku, čili Lelouch není japonec, ale brit. Lelouch se setká se zvláštní dívkou, která mu řekne, že se jmenuje C.C a dá mu sílu, se kterou může ovládnout svět a zničit britské impérium. Lelouch nabídku přijme, protože chce jednak, aby jeho sestra žila v mírumilovném světě bez válek a jednak se chce pomstít svému otci, Britskému panovníkovi, který ho po tom, co byla jeho matka zastřelena a on si na něj začal dovolovat, že je to jeho chyba vyhostil do Japonska.
Lelouch získává sílu nazývanou Geass. Je kolem něj spoustu tajemství, ovšem, jak se později ukáže, byli zde i jiní lidé, kteří jím byli obdarování a každý Geass funguje jinak. Ten Lelouchův je uložen v jeho levém oku a umožňuje mu přikázat dané osobě, které se podívá do očí, klidně i z velké vzdálenosti absolutně cokoliv a ten člověk musí uposlechnout. S touto silou se Lelouch, samozřejmě maskován pod jménem Zero přidává k teroristické organizaci bojující proti Británii, ujímá se jejího vedení a postupně z japonců buduje armádu, se kterou hodlá zničit Britské impérium.
Je to vážně skvělé anime, rozhodně doporučuji, jenom je škoda, že se mi ho nepodařilo najít s českými titulky, takže se na to dívám s anglickými a tam sem tam něčemu nerozumím, ale jinak to vážně stojí za ot. Já osobně Lelouche podporuju, v podstatě ze stejného principu, jako Kiru, jsou si přeci jenom odst podobní, ale s Lelouchem je v normálu větší legrace.
Originální název:Code Geass Hangyaku no Lelouch
Název ve znacích:コードギアス 反逆のルルーシュ
Název anglicky:Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Rok vydání:2006 - 2007
Typ:TV série
Počet epizod:
25

Originální název:Code Geass Hangyaku no Lelouch R2
Název ve znacích:コードギアス 反逆のルルーシュ R2
Název anglicky:Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2
Rok vydání:2008
Typ:TV série
Počet epizod:25
online na: www.animefreak.tv (en)

30 days anime challenge: Day 13

11. prosince 2012 v 19:40 | Deathares |  Anime

Otázka: U jakého anime by jsi si přál, aby nikdy neskončilo, jen pokračovalo stále dál?

Tak, tady je odpověď pro mně celkem jednoznačná, je to další anime, na které už jsem dělal recenzi, anime Kenichi, po shlédnutí posledního, mám ten dojem asi 50.dílu jsem to anime už tak strašně zbožňoval, že potom, co jsem dokoukal poslední scénu jsem upadl do deprese, neěděl jsem, co dělat a ani sbírání pandích mláďat z blízkých zoo mi nepomohlo, naštěstí jsem pak zase objevil jiná dobrá anime, ale přesto bych byl ještě pořád strašně moc rád, kdyby ten úžasný příběh měl pokračování, hlavní postava tam konečně porazí všechny záporáky, je po tolika dílech pořádně silná a oni to prostě ukončí ,,mlátí hlavou do stolu'' no nic, během týdne ještě asi přidám recenzi na super anime, na které zrvna koukám s anglickými titulky, takže je to trochu těžký všechno pochopit, tak se těšte Úžasný


Recenze anime Kuroshitsuji 2

8. prosince 2012 v 17:36 | Deathares |  Anime

KUROSHITSUJI 2

Kuroshitsuji 2 volně navazuje na předchozí sérii. V prvním díle se setkáváme s klukem asi tak v Cielově věku, s podobným drastickým životem a co víc, vlastním sídlem, které zdědil po nějakým chlápkovi, kterého obalamutil, jeho jméno je Alois Trancy. Také má sluhu, kupodivu také démona. V podstatě jsou si s Cielem až otravně podobní, ovšem jsou zde i patrné rozdíly. Přestože je Ciel často dost depresivní, Alois je totální psychopat, s oblibou ubližuje svým podřízeným, hned v prvním díle jen tak ze zlomyslnosti ten spratek vrazí služce prsty do oka.
A narozdíl od Sebastiana, Aloisův démon stojí za houby, je prostě pěkně otravnej. Alois touží po jediné věci a to je vykonat na Cielovi svou pomstu. Do cesty se mu vošem staví Sebastian a tak souboj těchto dvou skupim začíná, naštěstí probíhá celkem svižně, protože anime je celkem krátké. S prvním Kuroshitsuji se rozhodně nedá srovnávat, ovšem milovníci první série by si ho oblíbit mohli.


Originální název:Kuroshitsuji II
Název ve znacích:黒執事II
Název anglicky:Black Butler II
Rok vydání:2010
Typ:TV série
Počet epizod:12
online na: www.shirai.cz