Listopad 2012

30 days anime challenge: Day 12

29. listopadu 2012 v 20:18 | Deathares |  Anime
Dnešní otázka: Jaká je podle tebe nevtipnější postava?

No, já koukám hodně na anime, u kterých se zasměju, a která jsou celkově taková ztřeštěná, ale za nejvtipnější postavu bych asi označil Shinigamiho-sama z anime Soul Eater. Je tvořen v podstatě hromadou trojúhelníků, bílou maskou přes obličej a dvěma obrovskýma rukama, kterýma, když dá lidem ránu je může klidně zabít. A co víc!.....může létat!!! V boji je až neuvěřitelně silný, zvlášť vzhledem k tomu jak vypadá. Když pominu Ichiga z Bleache, rozhodně nejlepší bůh smrti všech dob :D . Navíc má vážně suprový hlášky a pořád je takovej rozjařenej, jako kdyby denodeně kouřil trávu. No, to je asi vše, kdo tohle suprové anime neviděl, rozhodně se na něj koukněte, nebudete litovat. A jaká je podle vás nejvtipnější postava?

Recenze anime Kill Me Baby

28. listopadu 2012 v 21:54 | Deathares |  Anime

KILL ME BABY


Kill Me Baby by se dalo označit, jako nejvíce WTF ??? anime tohoto roku. Příběh v podstatě spočívá v tom, že jsou dvě kamarádky středoškolačky, které vypadají, jako kdyby jim bylo tak 8 a jedna z nich je zabiják. Ta druhá je normální a pořád se snaží naučit nějaké obranné chvaty, nebo dělat něco podle ní zábavného. Je pořád celá rozjařená a hodně projevuje svoje emoce.
Naopak zabiják jen tiše sleduje, provádí face palm každou minutu nad hloupostí a naivitou své kamarádky. Další důležitá postava je nindža, dlaší středoškolačka, která umí nejrůznější věci, jako například stát na stropě, aniž by se jí pohnuly vlasy, ovšem těm dvěma ukazuje jenom samý blboti, které si vymíšlí, například svitek na oční techniku, který jedné z nich dala je obyčejný dalekohled.
V podstatě se v každém díle děje něco jiného, ale i přesto, že to nemá moc děje se nasmějete jako blázni a anime si rozhodně užijete. Nedoporučuji těm, co mají radši vážnější a realističtější anime.

Originální název:Kill Me Baby
Název ve znacích:キルミーベイベー
Rok vydání:2012
Typ:TV série
Počet epizod:13
online na: www.shirai.cz

30 days anime challenge: Day 11

27. listopadu 2012 v 20:52 | Deathares |  Anime
Otázka: Nejlepší anime hra?

No, anime hry moc nehraju, především ne ty neskutečné blbiny, co můžete najít ke hraní jen tak online na internetu, ale ty třeba na PSP, nebo PS3 někdy opravdu mají úroveň a i když je jich u nás k dostání jen hrstka, rozhodně stojí za to. K vánocům bych měl jednu takovou, už jsem to obědnal na alze a přikázal rodičům, ať to zabalí, dostanu na PSP super Naruto hru Naruto Shippuuden: Kizuna Drive, podle všeho to rozhodně vypadá na super hru a u nás stejně nevydávají jiné hry, než Naruto, nebo One piece, takže jsem opravdu neměl moc na výběr xD Je to vážně škoda, tolik skvělých anime, na které by se dalo udělat tolik různých her. Taky mně vážně štve, že nedělají žádné hry tohohle drhu na PC, jen a pouze na konzole, ale hádám, že je to proto, že by byl problém s ovládáním :D Ale alespoň zkusit to mohli :D
Jinak kdo chce, tu je odkaz: http://www.alza.cz/psp-naruto-shippuden-kizuna-drive-d355673.htm, vypadá vážně dobře, rozhodně doporučuju, pokud máte PSP, pokud ne, tak maximálně na okrasu xD
Nejlepší, kterou jsem zatím hrál a která je podle mně vážně dobrá je Naruto Shippuuden: Ultimate Ninja Storm Generations, ta vychází, jak na PS3, tak na Xbox360 a je to vážně sranda postavit proti sobě například Hinatu a Naruta xD Bohužel, když u se to jednou stalo, tak ten, co hrál za Naruta to moc neuměl a Hinata vyhrála xD

30 days anime challenge: Day 10

26. listopadu 2012 v 19:05 | Deathares |  Anime

Otázka: Jakou nejlepší anime povídku jsi kdy četl? O_o

Takhle, četl jsem už pár opravdu skvělých povídek, hlavně u svých SB, ale mojí jednoznačně nejoblíbenější, asi proto, že jsem jí sám napsal je moje zatím jediná povídka, kterou jsem pořád ještě kvůli těžké nemoci, zvané lenost a taky kvůli nedostatku nápadů ještě nedokončil. Jak už jste asi uhodli, je ot Betsu no jigen de. Vím, že je to vážně dost dlouhý, takže vám shrnu děj: Kluk normálně chodí do školy v Japonsku, jde takhle jednou domů a otevře se před ním něco jako dimenzionální portál, prostě taková anomalie, co vidíte obvykle na ulici jenom o vánocích, ale i když vánoce tehdy nebyly, tak on do toho vleze, protože je zvědavej, co to sakra je, zatočí to s ním, skončí v jiný dimenzi, nebo možná na jiným světě, to vuž nevim, někdo to tam je napsaný snad a navíc uprostřed džungle. A co hůř, ten zatracenej portál se hned zavře.
Narazí tam na partičku lidí, co tam v průběhu posledních asi 10 let stejně skončili, zjistí, že ten svět je říše démonů, kteří jsou skoro všude, je jich spousta druhů a chtějí vás zabít. Tak si chvilku v klídku žije ve vesnici v chatrčích, ale potom páni démonů objeví jejich úkryt, zotročí si pár set démonů, jen tak příležitostně, protože na ně prostě nikdo nemá a chtějí ty lidi vyhubit, takže lidi utečou do prastaré pevnosti, co tam zůstala po nějaké starobylé rase, kterou démoni nejspíš vyhubili a zabarikádují se tam. Jenže démoni už jsou skoro u pevnosti a teď by měla nadejít poslední bitka a měl bych ten příběh zakončit, jenže si nejsem jistý jak, takže to přes týden ještě příležitostně promyslím a o víkendu to nějak dopíšu, takže se můžete těšit.

30 days anime challenge: Day 9

25. listopadu 2012 v 15:05 | Deathares |  Anime

Dnešní otázka: Na jakého nejlepšího démona jsi v anime narazil?

No, v hlavě se mi už při tvorbě téhle otázky vynořila jedna jasná postava, ale tu zmíním až za chvíli. Za tu dobu jsem ve všech těch anime narazil na pár opravdu dobrých démonů. Například Sebastian Michaellis z anime Kroshitsuji, nebo Sai Akuto z anime Ichiban Ushiro no Daimaou. Ovšem jednoznačnou hvězdou a mým nejoblíbenějším anime démonem ze všech je mladý Pán démonů Beelzebub-sama, taktéž často přezdívaný Beel z anime Beelzebub. To anime je jedno z nejlepších, jaké jsem kdy viděl, takže neváhejte a přečtěte si ve starších článcích recenzi. Beelzebub je v podstatě mimino s krátkými zelenými vlasy a kulatým žlutým nosem, které může podpálit polovinu města jenom tím, že se rozbrečí a začne ze sebe vypouštět blesky.
A k tomu došlo už v prvním dílu, takže si představte, jakou zkázu a moc spolu se svým lidským společníkem dokáží ovládnout kolem padesátého dílu (zhruba tolik jich zatím vyšlo). Beel je prostě super, provádí skvělé kousky a je odhodlaný za každou cenu vyhrát, i když doma bych ho asi mít nechtěl, zrovna se mi nechce dostávat několik tisíc waltů, jne co se ten prcek rozbrečí. A to je všechno, takže se těšte na další článek už zítra :) .

Recenze anime Yuri Yuri

24. listopadu 2012 v 20:47 | Deathares |  Anime

YURU YURI


Yuru Yuri, jak už název napovídá je příběh o skupince holek, které mezi sebou mají různé vztahy. Pro ty, co nevědí, co je to Yuri, tak je to v podstatě opak Yaoi, čili vztah mezi dvěma holkama. Anime rozhodně není žádné zvrhlé doujinshi, jde v něm hlavně o legraci, vtipnými scénkami to jen překypuje a Yuri tam berou velmi s nadhledem, holky si tam rozhodně neprojevují svou ásku, maximálně tak rozdupou xicht jedna druhé, když ta jedna má jisté představy o té druhé, začne u ní epické nosebleeding a ta druhá uhodne, proč k němu asi došlo xD. Příběh se točí kolem dívky jménem Akaza Akari, která se v první epizodě stává studentkou střední školy, spolu se svými dvěmy kamarádkamy, Funami Yui a Toshinou Kyouko. Společně založí Zábavní klub, převezmou opuštěnou Čajovou klubovnu a náplní jejich programu je jenom se válet a nic nedělat. Potom ovšem do klubovny přijde Yoshikawa Chinatsu, která čistě náhodou připomíná jednu jejich oblíbenou anime hrdinku.
Chinatsu se chtěla přihlásit do Čajového klubu, ale protože ten byl zrušen, tak jí holky přemluví, aby se přidala k nim do zábavního klubu. Z těchto 4 se stanou skvělé kamarádky a mezi některými z nich se samozřejmě objeví dost silné a výrazné yuriistické náznaky. Poté se ještě kolem hlavní čtveřice bude točit pár dalších dívek, které také sehrají dost významnou roli, ale jejich jména už nejsou důležitá. Anime vyšlo v roce 2012, čili tento rok pro ty z vás, co tak trochu nevnímají čas a bylo uvedeno na Akiconu jakožto jedno z nejvydařenějších. Zatím není moc online, našel jsem ho pouze na shirai a tma jsou už pár měsíců přeložené jenom 2 díly, takže hádám, že to nikdo moc nepřekládá a mně nezbývá, než čekat, až přibude nějaký další český překlad.
Originální název:Yuru Yuri
Název ve znacích:ゆるゆり
Název anglicky:YuruYuri
Rok vydání:2011
Typ:TV série
Počet epizod:12
online na: www.shirai.cz

30 days anime challenge: Day 8

24. listopadu 2012 v 20:34 | Deathares |  Anime

Dnešní otázka: Na které anime se chceš podívat, ale ještě jsi to nestihl?

No, tak takových anime je celá řada, ovšem to, na které se chci podívat asi nejvíc je asi FMAB, protože jsem zatím viděl jenom normální FMA a moc dobré mi to nepřišlo, i kdžy to taky mělo své kouzlo, takže si chci u Brotherhoodu spravit dojem. Dalším, na které se chci podívat a taky to udělám, jne co dokoukám Kuroshitsuji 2 je High School of the dead. O tomhle anime už jsem četl na hodně blozích a viděl na něj i pár dobrých amvček, takže jsem ho nedávno přidal do svého seznamu. Když pominu to, že ot vypadá na dost Echchi anime, tak ta zombie apokalypsa a ti hlavní hrdinové ztvárnění v anime tvoří dost dobrý dojem a určitě se na to brzy podívám.
A když už jsme u téhle otázky, tak sem rovnou vypíšu všechna anime, na která mám chuť se podívat a která mám na seznamu: FMAB, High School of the dead, Kill me baby (podle toho, co jsem viděl na Akiconu nejvíce WTF anime roku), Code Geass, Fate Zero a chci dokoukat těch posledních asi 50 dílů Fairy Tail, co jsem vynechal, těch posledních 50, co zatím vyšlo. Víc jich zatím naštěstí na seznamu nemám, jeslti jste některá z nich viděly, tak mi klidně napište do komentářů svůj názor na ně, díky a Smrt končí :D.

30 days anime challenge: Day 7

23. listopadu 2012 v 18:37 | Deathares |  Anime

Dnešní otázka: Jaké máš nejoblíbenější mecha anime?

No, mám jich na výběr jen pár, ale kdybych měl vybrat, tak asi Fullmetal Panic. Viděl jsem jen první a třetí sérii, ale vážně se mi líbilo, i když to sem tam byla trochu nuda. Hlavně ty technologie, ty jsou prostě úžasné a ty souboje s roboty jsou prostě epické O_o. Moc lidí tohle anime podle mně nezná a právě pro vás neznalce mám v měsíci říjnu recenzi xD.
Jinak další dobrá anime-mecha-cosi je film Evangelion, který jsem viděl promítat na Akiconu. Nakonec jsem ho tam zkouzknul celý a vcelku se mi i líbil, jenom tam někdy byly na mně až moc depresivní scény, ale příběh souboje a postavy rozhodně nebyly špatné. To je vše, snad zase přidám něco zítra, užijte si víkend Smějící se .

30 days anime challenge: Day 6

22. listopadu 2012 v 18:47 | Deathares |  Anime

Otázka tedy zní: Jakou nejsmutnější scénu jsi kdy v anime viděl?

No, moc možností nemám, protože sentimentální a smutná anime zrovna nemusím, ale přesto mám jednoho favorita. Je to scéna z FMA (Fullmetal Alchemist) kdy Ed s Alem objeví chyméru, kterou stvořil ten vědec, u kterého nějakou dobu bydleli před Edovou alchymistickou zkouškou (zrovna teď si nemůžu vzpomenout na jméno) a když zjistí, že skřížil svojí vlastní malou, absolutně rozkošnou dceru s jejím milovaným psem.
Chtělo se mi toho člověka roztrhat na kousky, dívat se, jak mu zaživa pálí vnitřní orgány a tak dál, další svoje představy už radši vypisovat nebudu, aby jste neměli noční můry, a když se do něj Ed pustil a Al ho zastavil, bylo mi to vážně líto, protože jsem už už doufal, že ho vážně zabije, k tomu holýma rukama.. No a když potom všichni říkali, jak moc musí to ubohý dítě a její pes trpět a když jí nakonec Scar zabil a rozplázl jí o zeď, to už jsem doslova zdrceně mlátil hlavou o stůl, bylo to vážně strašně smutné, tak tedy doufám, že jste se při čtení nerozbrečeli.


30 days anime challenge: Day 5

21. listopadu 2012 v 14:58 | Deathares |  Anime

Dnešní otázka zní: Jaký je tvůj neoblíbenější anti-hrdina v anime?

Na tohle je celkem jednoduchá odpověď. Rozhodně je to Light Yagami z anime, které asi všichni znáte Death note. Normálně se na takovéhle psychologická dramata nijak zvlášť nedívám, ale Death note se mi kupodivu neskutečně líbil. Light se tváří, jako normální, snad až příliš nudný a přechytralý student vysoké školy, jenže od doby co našel na zemi Zápisník smrti se objevila druhá, epická stránka jeho osobnosti. Kdybych se já měl rozhodnout, jestli využít Death note a nebo ne, rozhodně bych to udělal, ta úžasná moc nad vším kolem vás to je prostě.......No a to bude asi všechno, nevím, co víc bych sem o něm napsal, jestli chcete tohoto úžasného chlapíka, na kterého působí lidská smrt asi tak jako na mně, čili komicky, tak se rozhodně podívejte na anime ze kterého pochází, někdy ve starších článcích můžete najít i mojí recenzi.