Říjen 2012

Diplom za SB pro Míšu

27. října 2012 v 18:15 | Deathares |  SB


Diplom za SB od Míšy

27. října 2012 v 17:40 | Deathares |  SBRecenze anime Ichiban Ushiro no Daimaou

25. října 2012 v 16:26 | Deathares |  Anime

Ichiban Ushiro no Daimaou


Na začátku anime se setkáváme se středoškolákem jménem Sai Akuto. Ten žije ve světě, kde vedle sebe existují, jak magie, tak moderní technologie. Děj začíná 100 let po zničující válce mezi lidmi a démony, kterou lidé i přes nesmírné oběti nakonec vyhráli a tehdy zničili posledního pána démonů.
Lidstvo je nyní opět u moci a prosperuje, beze strachu z démonů. Akuto je sirotek, který nikdy nepoznal své rodiče. Jeho snem je stát se vysoko postaveným knězem, který pracuje pro dobro lidstva a proto se stává studentem na Constant Magic Academy, kde chce usilovat o dosažení svého snu. Cestou na akademii potkává jednu ze studentek, Hattori Junko, která se s ním spřátelí. Když dorazí na akademii, je Akuto povolán jakožto nový student k magickému předmětu, který vyřkne jeho budoucí zaměření.
Všichni studenti dostávají všemožná budoucí povolání a zaměření, ale nic moc speciálního. Potom ovšem přistoupí Akuto a je mu řečeno, že se stane novým pánem démonů. Všichni studenti jsou zděšeni a Akuto je předvolán před magickou radu, vládnoucí akademii, která se rozhodne, že ho prozatím nechá naživu, ovšem, pokud se pokusí chopit vlády nad světem, tak ho zničí. Od té doby je Akuto obávaný na celé akademii, což se mu sice zrovna nelíbí, ale nemůže to nijak změnit. Jak se trénuje v užívání magie, je čím dál jasnější jeho ohromný magický potenciál a objevují se lidé, kteří by rádi využili jeho ne zcela dobře ovládnutou moc pro sebe.
A tak začíná Akutův boj o přežití. Naštěstí má ale na svojí straně mocné spojence a přátele, kteří ho nehodlají nechat ve štychu. Kromě zlověstnho příběhu ovšem anime srší vtipem a epickými souboji, takže si já osobně myslím, že rozhodně stojí za to.

Originální název:Ichiban Ushiro no Daimaou
Název ve znacích:いちばんうしろの大魔王
Název anglicky:Demon King Daimao
Rok vydání:2010
Typ:TV série
Počet epizod:12
ke stažení na: www.uloz.to

Recenze anime Kuroshitsuji

24. října 2012 v 17:12 | Deathares |  Anime

KUROSHITSUJINa samém začátku anime můžeme vidět, jak proběhne dohoda mezi malým chlapcem, jehož rodiče byli zavražděni a sídlo vypáleno. Chlapec se jmenuje Ciel a je poslední ze šlechtické rodiny Phantomhivů, jejíž členové jsou označování, jako královnini psy, držící anglické podsvětí plné zločinu a násilí na uzdě.
Je celkem jasné, že právě kvůli tomu museli Cielovi rodiče zemřít. Ovšem kdo to udělal zůstává záhadou a Ciel přísahá, že to zjistí. Protože by se znovu na vlastní nohy sám postavit nedokázal, uzavírá Ciel kontrakt, čili smlouvu s démonem v naději, že mu pomůže odhalit vrahy jeho rodičů a dopřeje mu pomstu, byť za cenu Cielovi duše.
Démon před všemi ostatními vystupuje jako komorník a oddaný sluha svého pán, ovšem jeho schopnosti zdaleka přesahují ty lidské. Pomůže Cielovi znovu získat velkolepé sídlo, oddané služebnictvo a pomůže s jeho dosazením na post královnina hlídacího psa, na stejný, který zastávali jeho rodiče. Pekelnou smlouvu mezi Cielem a Sebastianem stvrzuje krvavý pentagram na Cielově pravém oku, přes které zpravidla nosí pásku a znak na Sebastianově ruce. Sebastian je Cielem zcela uchvácen a jediné, po čem touží je jeho sladká duše.
Postupem času se dostávají blíž a blíž k pravdě o smrti Cielových rodičů a na samém konci likvidují i toho, kdo za vším stojí. Ovšem nikdy by jste neřekli, že to bude právě tato osoba, ani, že za tím bude stát někdo tak mocný a dokonce i pro Sebastiana nebezpečný, jako nebeský anděl. Anime pokračuje druhou sérií (Kuroshitsuji II.), ovšem ta už podle mého názoru nedosahuje takových kvalit.

Originální název:Kuroshitsuji
Název ve znacích:黒執事
Rok vydání:2008 - 2009
Typ:TV série
Počet epizod:24
online na: www.shirai.cz

Recenze anime Valkyria Chronicles

21. října 2012 v 16:20 | Deathares |  Anime

VALKYRIA CHRONICLES


Celé anime se odehrává na začátku 20.století, kde proti sobě stojí Imperiální armáda, Atlantická aliance a malá, neutrální země jménem Galia. V Galii se jako v jediné dá najít vzácný materiál jménem Ragnit a díky tomu je tato malá oblast pro obě velmoci nesmírně důležitá.
Ovšem Galie se nehodlá jen tak snadno vzdát, má totiž vlastní armádu, která je díky velkým nálezištím Ragnitu velmi dobře zásobována, jenže je to malá země a tak nemá dostatek cvičených vojáků, čili není divu, že se v armádě běžně najdou i děti, které chtějí chránit svou vlast.
Uprostřed celé té velké války se děj anime zaměřuje na malé nenápadné město Bruhl, kterému hrozí okupace nepřítelem. V Bruhlu se setkáváme s hlavními hrdiny, dívkou, na jejíž jméno si nemůžu za nic na světe vzpomenout a synem slavného generála Galijské armády Welkinem Guntherem.
Ti dva společně ubrání své rodné město a následně po boku několika přátel přestoupí z obyčejné venkovské milice do profesionální armády. Společně jsou vysíláni do terénu, kde bojují proti nepřátelským jednotkám a mezitím kousek po kousku odhalují tajemství záhadné rasy Valkyrií, které podle všeho kdysi vládly tomuto světu. Ale opravdu kdysi? Nebo jsou ještě stále mezi námi?

Originální název:Senjou no Valkyria: Valkyria Chronicles
Název ve znacích:戦場のヴァルキュリア Valkyria Chronicles
Rok vydání:2009
Typ:TV série
Počet epizod:26
online na: www.shibuya.sk

Recenze anime Full metal Panic

20. října 2012 v 17:28 | Deathares |  Anime

FULL METAL PANIC


V prvním dílu se setkáváme, se školačkou, jménem Kaname Chidori, která, aniž by o tom měla tušení patři k probuzeným, bytostem, které mají znalosti o ztracených a často také temných technologiích. Přijde na to, když se setká s organizací známou, jako Mithril, která má za úkoly Probuzené chránit před tím, aby je dostali lidé, kteří chtějí jejich moc pro sebe. Kapitánkou organizace je mladá Teletha Testarossa, jedna z hlavních postav.
Další významnou postavou je dobře trénovaný profesionální voják, který je pověřen být Chidoriným osobním ochráncem, Sousuke Sagara.
Díky němu a jeho snaze jí ochránit se Chidori často dostává do neuvěřitelných, mnohdy komických situací. V této době všichni používají k boji úžasné, kolem 3-5 metrů vysoké bojové roboty, které ovládají zevnitř.
Sousuke je mistr v ovládání těchto strojů a to, stejně jako mnoho jiných faktorů mu poskytuje proti mnohem početnějšímu nepříteli jsitou výhodu. Bude to ovšem stačit proti silám zla, které se shromažďují, aby získaly Chidori? Celý příběh je rozdělen do tří jednotlivých anime. První z nich je Ful metal Panic, další je Full metal panic Fumoffu a poslední je Full metal panic The Second Raid.

Originální název:Full Metal Panic!
Název ve znacích:フルメタル・パニック!
Název anglicky:Full Metal Panic!
Název česky/slovensky:Full Metal Panic!
Rok vydání:2002
Typ:TV série
Počet epizod:24
online na: www.shibuya.sk

Anime meme 2

19. října 2012 v 21:19 | Deathares |  Anime


Recenze anime Busou Renkin

17. října 2012 v 16:17 | Deathares |  Anime

BUSOU RENKIN


Na začátku se setkáváme se studentem jmonem Mutou Kazuki. Ve snu je zabit podivnou příšerou a zachráněn tajemnou dívkou. Další den mu ve škole přijde sms: Važ si svého života. Ten samý večer ho napadne ta samá nestvůra, tentokrát je mu ovšem jasné, že to není sen. V tu chvíli se ovšem znovu objevuje ona tajemná dívka a zrůdu poráží. Doslova jí rozseká na kusy. Tehdy zjišťuje Mutou její jméno : Tsumura Tokiko a také to, že ta podivná monstra jsou Homunculové.
Dívka je bojujícím alchymistou a on, protože ho potom, co ho ten homunculus poprvé zabil oživila tím, že mu místo jeho mrtvého lidského srdce dala magický alchymistický předmět jménem Kakugane je také alchymistou. Od teď spolu budou bojovat proti alchymistům. I přes všechna ta monstra, která je nutná zabít to vypadá na celkem pohodový život, až do chvíle, kdy přichází Victor, kdysi člověk, nyní neuvěřitelně silný tvor s nadpozemskou mocí.
Victor se stal tak silným, díky tomu, že mu bylo implantováno jedno ze tří nejsilnějších Kakugane, černé Kakugane. Ovšem Victor kvůli ztrátě své rodiny chová nenávist k alchymistům a všem ostatním lidem a chce je zničit. Pokud ho chce Mutou porazit, bude muset své vlastní Kakugane také nahradit tím černým. Ovšem co to z něj udělá? Stane se z něj potom stejná zrůda, jako z Victora? A nechají ho vůbec ostatní alchymisté v tomto stavu naživu? To je něco, co už se budete muset dozvědět sami.


Originální název:Busou Renkin
Název ve znacích:武装錬金
Název anglicky:Buso Renkin
Rok vydání:2006 - 2007
Typ:TV série
Počet epizod:26
online na: www.shibuya.sk

Recenze anime Dragon Crisis

16. října 2012 v 17:12 | Deathares |  Anime

DRAGON CRISIS


Na začátku anime Dragon Crisis se setkáváme se vcelku obyčejným školákem jménem Ryuji, který si žije vcelku poklidný život, dokud za ním nepřijede jeho sestřenice Eriko. Eriko je archeoložka pracující pro velmi vlivnou společnost, sbírající starověké artefakty, které často ukrývají magickou moc. Eriko se zrovna dostala k učiněnúmu pokladu. Starověké skříňce. Spolu s Ryujim jí otevřou a v tu chvíli z ní vyjde červené dračí děvče, které spálí plameny Eričiny nepřátele, kteří se pokoušeli krabičku ukrást. Ryuji si spolu s Eriko uvědomuje, že ta holka je ve skutečnosti červený drak.
Eriko je z toho nadšená a doufá, že díky tomuto objevu získá povýšení, ovšem vypadá to, že mladá dračice, kterou pojmenují Rose má oči jen pro Ryujiho. Teď už by se mohlo zdát, že s drakem na svojí straně je čekají jenom dobré časy, z omylu je ovšem velmi brzy vyvrátí příchod nesmírně mocného Černého draka, který si chce Rose vzít za ženu. Jak to tak vypadá, porazit ho může pouze Ryujiho vlastní magie...

Originální název:Dragon Crisis!
Název ve znacích:ドラゴンクライシス!
Rok vydání:2010 - 2011
Typ:TV série
Počet epizod:12
ke stažení na: www.uloz.to