Recenze anime Trinity Blood

5. října 2012 v 20:22 | Deathares |  Anime

TRINITY BLOOD


Před 500 lety na Zemi vypukla nukleární válka, díky které se otevřely brány do pekla a z něho na svět přišli upíři. Temné bytosti oplývající různými nadlidskými schopnostmi, sající lidskou krev. Do této doby lidi soupeřili s nepřítelem, kterého dobře znali, ovšem to se mělo změnit. Nyní lidé bojují o vlastní přežití na planetě, na které byli kdysi dominantním druhem. 500 let po nukleární katastrofě je Země rozdělena na několik částí.
S upíry vede válku církev, jejímž důležitým představitelem je i náš hlavní hrdina otec Abel Nightroad. Abel je jednou z hlavních postav světa Trinity Blood, jeho minulost je zprvu zahalena tajemství, ale jednu věc se dozvídáme hned ze začátku a ta je, že patří mezi Krusniky, zvláštnímu druhu upírů, kteří se živí krví jiných upírů, aby mohli přežít a používat svou sílu.
Abel je povahově dosti rozvětvený, snaží se s každým vycházet co nejlépe a dělat si kolem sebe co nejvíce přátel sám se chová slušně a snaží se kolem sebe šířit dobrou náladu a porozumění mezi lidmi i upíry, povětšinou si ho každý nakonec oblíbí. Jeho druhá stránka co by Krusnika je drsnějšího ražení a se svým nepřítelem se opravdu nepáře, většinou nejde pro drsnou hlášku moc daleko a jako u správného upíra je kolem něho v této podobě mnoho krve. Krusnikové byli původně lidský projekt, který měl pomoci lidem osídlit Mars. Síly které Krusnikové mají pochází z nanostrojů v jejich těle a jsou jejich síla dají se aktivovat na různé stupně svého výkonu.
Abel jako mladý vyrůstal na vesmírné výzkumné stanici s jeho sourozenci Cainem, Seth a Lilith. Abel v této době nenáviděl lidstvo a přál si aby bylo potrestáno a lidé neexistovali, těchto jeho přání se později chytl jeho bratr Cain, který tyto jeho názory a přání přijal za své a snažil je naplnit. Stane se tak nakonec největším Abelovým nepřítelem. Abel v době, kdy se s ním my setkáváme cestuje po zemi a chrání lidi. Zároveň se je snaží v některých případech usmířit s upíry. Většinou mu ovšem upíři nejsou příliš příznivě nakloněni a tak je Abel vcelku často nucen používat své síly Krusnika. Na své cestě plní úkoly, která mu zadává církev a potkává mnoho lidí, z nichž se většinou díky jeho milé a laskavé povaze stanou jeho přátelé. Opravdu skvělé anime, vřele doporučuji.

Originální název:Trinity Blood
Název ve znacích:トリニティ・ブラッド
Rok vydání:2005
Typ:TV série
Počet epizod:24

online na: www.shibuya.sk

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ame Ame | Web | 5. října 2012 v 21:06 | Reagovat

To jsem viděla, doopravdy skvělé anime. :D

2 Ame Ame | Web | 7. října 2012 v 10:31 | Reagovat

Jo a Death-chan, v názvu ti chybí jedno o. Máš tam Trinity Blod, místo Trinity Blood.
Tento komentář potom klidně smaž. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama