Recenze anime Shiki

4. října 2012 v 21:51 | Deathares |  Anime

SHIKI


Vše začíná, když se Natsuno Yuuki, spolu se svou rodinou přistěhuje z velkoměsta do malé opuštěné vesnice hluboko v horách. Celá vesnice a kraj mu připadají hrozně nudné, ale potom začne docházet k záhadným událostem. Začnou být nalézání mrtví lidé se dvěma bodnými rnakami na krku.
Většina těchto lidí si zprvu stěžuje na nevolnost a značnou únavu a tak se místní doktor Toshiaki Ozaki začne domnívat, že jde o epidemii nějaké dosud neznámé nemoci. Těsně předtím, než se začnou dít tyto záhadné události se do starobylého sídla kousek od vesnice jménem Kanemasa přistěhuje rodina Kirishiki. Doktor Ozaki dlouho pátrá po možné příčině nemoci, ale nemůže na nic přijít, ani s tím nic udělat a tak se stav pacientů den ode dne zhoršuje, je jich stále víc a jeden po druhém umírají.
Mezitím vším začne Yuukiho pronásledovat vesnická dívka, která se o něj už od jeho příjezdu nesmírně zajímá a velmi ho miluje, zcela první oběť této epidemi, Megumi Shimizu. Yuuki vídá v noci za oknem její planoucí oči. Pomalu ho to dovádí k šílenství a tak provede řadu průzkumů a po mnoha šokujíích událostech, které ve vesnici nastanou přijde za doktorem Ozakim s teorií. Co když se nejedná o epidemii? Co když za tím vším stojí...nemrtví? A tak přichází na scénu Shiki.

Originální název:Shiki
Název ve znacích:屍鬼
Název anglicky:Shiki
Rok vydání:2010
Typ:TV série
Počet epizod:22
onlina na: www.shirai.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tsuke Gākin Tsuke Gākin | Web | 5. října 2012 v 12:41 | Reagovat

Shiki... Nejlepší anime které sem kdy viděla ^w^ Podle mě je to nejlepé udělané anime o upírech :D Je to pěkný masakr a já to zbožňuju :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama