Mount and Blade: Warband

15. září 2012 v 12:32 | Deathares |  Mount and Blade:Warband
Mount and Blade: Warband je částečně strategická a částečně RPG hra, podle pegi.info vhodná pro hráče od 16 let, protože obsahuje celkem dost násilí a multiplayer. Na začátku si vyberete buďto multipplayer nebo singleplayer mód a rovnou hrajete.

Singleplayer

Na začátku si vytvoříte postavu(vyberete si tvar obličeje, věk, barvu pleti atd.), následně si pro ní vyberete životní příběh z předem daných možností(zchudlý šlechtic, kovář honící se za pomstou atd.) a ocitáte se v Calradii, zemi, kde mezi sebou válčí 6 různých království o nadvládu nad celou zemí. Vlka je zde všudypřítomná. Jednotlivá království se nazývají: Khegitský chanát, Sarranidský sultanát, království Vaegirů, království Nordů, království Swádů a Rhodocké království a je jen na vás kterému z nich se rozhodnete sloužit a nebo jestli budete hrát jen sami za sebe a vytvoříte si vlastní království.


Državy každého království jsou označena různými barvami pro každé království(např.: království Nordů má jména všech svých držav modrou barvou) a vy se mezi všemi těmi hrady, vesnicemi a městy pohybujete jako jezdec na koni a klikáním určujete, kam chcete jet. Zemí neustále projíždí různé skupiny banditů a lapků, kteří přepadávají pocestné(i vás když jste v početní nevýhodě) a karavany, které převážejí zboží mezi velkými městy. U vaší postavy na mapě je vždy napsán počet mužů, kteří jsou ve vaší družině a kterým velíte. Jednotky můžete verbovat ve vesnicích, ale také můžete najímat za značné částky zkušené vojáky a společníky v hospodách velkých měst a následně jim všem musíte platit jistou mzdu, kterou když nedostanou, tak se jejich morálka značně zhorší a můžou od vás utéct. Proto je důležité poctivě vydělávat dostatek peněz a platit je. Ve městech kromě toho můžete také nakupovat zbroje, jídlo, koně a zbraně, můžete navštívit hrad, vydělávat si v aréně cvičnými souboji, nebo tam třeba za mneší poplatek přespat. Ze začátku je vhodné plnit různé úkoly a mise od různých šlechticů a jim podobných, tím si vyděláváte a navíc si s nimi ještě zlepšujete vztahy a váš vlastní věhlas stoupá. Když už jste celkem známí, můžete zajet za jedním z vládců a poprosit ho, jestli by jste se mohl stát jeho vazalem, což vám přináší různé výhody, jako např. to, že vám může udělit nějakou dobytou pevnost, pokud si to zasloužíte a ta poté patří jen vám. Já ovšem preferuji takovýto postup: Získám silnou družinu, přidám se k jednomu království, poté mu pomůžu podrobit si všechna ostatní a ovládnout celou calradii a poté u jejich vládce zruším svojí vazalskou přísahu a celé jejich království vyhladím, no a potom jsem JÁ jediným pravým vládcem Calradie!!!

ke koupi na: www.xzone.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama