Betsu no jigen de 3.část

21. září 2012 v 19:34 | Deathares |  Povídky
Yoshiaki vešel do chýše, posadil se na zem a začal listovat deníkem. Byl plný starého inkoustem naškrábaného textu. Enco to musel napsat před pěkně dlouho dobou a nejspíš k tomu neměl nejlepší psací prostředky pomyslel si Yoshiaki. Ještě chvíli listoval deníkem, ale pak už si začal bedlivě prohlížet jednotlivé zápisky, včetně Encových povedených ilustrací. Většina zápisků v téhle části deníku popisovala různé druhy Bijuu žijících na tomto světě a to včetně znepokojujících ilustrací.

Ardaks
Ardaks je malý noční Bijuu. Specializuje se na lov v noci a útočí z korun stromů, ve kterých se umí velmi dobře skrýt. Většinou útočí ve smečkách. Je schopen na kořist čekat celé hodiny a vy si ho nevšimnete, dokud se nepohne. Vydává odporné skřeky, podobné hyením. Má černou srst a v noční tmě vypadá, skoro jako kdyby byla z kouře. Umí se neuvěřitelně rychle pohybovat a napadá kořist na kritických místech, jako je například krční tepna. Jeho tělo je štíhle a vyhublé. Má malá, většinou těsně přivřená bílá očka. Nohy jsou vlastně jen kosti a šlachy pokryté srstí. Zakončeny jsou dvěma dlouhými a ostrými drápy.

Když se Yoshiaki podíval na další ilustraci, zjistil, že s tímhle tvorem se už jednou setkal. Bylo to včera v noci. Když byl ztracený a sám v džungli, potom co prošel portálem ho obklopila a následně se ho snažila ulovit smečka těchto tvorů. Nebýt Enca a ostatních zcela jistě by jim podlehl. S bušícím srdcem se podíval na popis toho tvora.

Gloktor
Gloktor je nebezpečný lesní predátor, lovící ve velkých tlupách, které čítají až tucet členů. Má podobu vlka se dvěma ocasy, křídly a očima kočky. Není schopný pohybovat se po stromech, přesto je však velmi rychlý, díky silným končetinám. Smečky žijí i loví pospolu a přespávají v jeskyních. Má velmi tvrdou lebku. Pokud do vás s její pomocí narazí, skoro nic se mu nestane, kdežto vy by jste mohli přijít k vážnému zranění. Také má velmi mocné čelisti, schopné jediným rychlým skousnutím přelomit lidskou kost a klidně odervat celou končetinu.
Sinor
Sinor má, stejně jako většina Bijuu oči bez zorniček ve světlomodré až tmavošedé barvě. Na hlavě má dva menší pevné rohy, na které je bez mrknutí oka schopen nabodnout člověka. Když se mu budete příliš dlouho dívat do očí, pohltí vás strach a nebudete se schopni pohnout. V tu chvíli prostě zaútočí a vy nebudete moct nic dělat. V případě že proti němu máte mít alespoň nějakou šanci vás musí být víc.

Tak to je ta věc, se kterou jsem se dnes setkal. Kdyby tam v tu chvíli nepřiběhla Asami...nechtěl ani domýšlet, co by se stalo. Potřepal hlavou, aby zahnal chmurné myšlenky a četl dál.

Othix
Othix je jeden z těch nebezpečnějších démonů. Ovládá jisté magické schopnosti, například schopnost zneviditelnit se a nebo prolomit vlastní myslí pomyslné bariéry lidského vědomí a daného člověka ovládnout. Má zcela tmavou srst a jeho tvar není nikdy úplně zřejmý. Má dvě veliké zářivě bílé oči plné touhy po krvi. Má dvě velká jako noc černá blanitá křídla, která mu umožňují krátké lety a plachtění po obloze. V případě že sám, i když ozbrojený narazíte na tohoto démona, nezbývá než utéct, protože nedostanete sebemenší šanci na obranu, na to je příliš rychlý a silný.

Karaton
Karaton je víc jak 6 metrů dlouhý démon s dlouhým ocasem, který tvoří zadní část jeho těla a dvě malé přední končetiny. Je celý posetý ostny, na které nabodává oběti i nepřátele. Vyskytuje se v pouštích na východě. Pohybuje se asi 2 metry pod povrchem, zcela zahrabaný do písku. Ve chvíli kdy skrz své čichové a pohybové senzory zachytí potencionální kořist rychle vyjede z podzemí a zaútočí. využije přitom také jed, který prská z tlamy.

Siphnalix
Siphnalix je Bijuu, jehož tělo ze 40% tvoří magma. 6ije v hlubokých jeskyních a své oběti jednoduše spálí plameny svého těla. Může také vrhat a plivat magma a co hůř, víme toho o něm jen velmi málo, protože je velmi nebezpečný. Já sám jsem se s ním za celou tu dobu setkal jen jednou. Proto v případě že na něj narazíte buďte extrémně opatrní.

Agaradon
Agaradon je vládce tohoto světa. Je to nejmocnější žijící Bijuu. Spolu se svými potomky žije v Černém chrámu daleko na severu v ledových horách. Celé jeho obydlí je přeplněno zkaženou démonickou magií. Občas vysílá své potomky, aby zkontrolovali hranice jeho mohutného území. Pokud se za tyto hranice dostane jakýkoliv nepřátelský tvor, mají rozkaz ho okamžitě zabít. Ze všech Bijuu jsou právě tito ti nejvíc inteligentní. Svým intelektem se víc, než vyrovnají lidským bytostem. My se však můžeme jen modlit, aby jednoho dne nezaměřil svůj zájem k nám, protože potom by byl náš osud zpečetěn.

To byl poslední zápis z celého deníku. Všechno ostatní už byly jen zážitky, které si stařec zapisoval a ty Yoshiakiho nezajímaly. Už se stmívalo. Musel ještě rychle zajít za Asami, aby jí poděkoval za záchranu života, na což, jak si s politováním vzpomněl ráno nějak pozapomněl. Zbraň si bude muset pořídit a zítra. Nu co se dá dělat pomyslel si a vyběhl z chýše.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ame Ame | Web | 21. září 2012 v 20:15 | Reagovat

Zase moc pěkné. Ti démoni mě dostali, zvláť ten Karaton, u toho jsem myslela, že padnu smíchy. Připomnělo mi to totiž jedno anime... No nic, to je dlouhá historie. A moje Asami vypadá nějak divně *že by to bylo tím, žes ji divně nakreslila, Ame?* . Vypadá, jako by vylezla z Naruta - myslím oblečením. No, nic. Pokračuj, a už mě s tou jeho zbraní nenapínej! :D

2 Sayuri-hime Sayuri-hime | E-mail | Web | 28. února 2013 v 18:59 | Reagovat

Minule jsem psala, že bych chtěla vidět toho Sinora. No, ale Agaradona bych potkat tedy rozhodně nechtěla. :D
A máš úžasnou fantazii, muselo dát práci vymyslet ty potvůrky :D :D

3 Deathares Deathares | E-mail | Web | 28. února 2013 v 19:54 | Reagovat

[2]: Děkuju :) Hodně mi je pomohli domyslet ty obrázky z netu, nakreslit je jen tak z hlavy by asi bylo těžší :D

[1]: Nějaký podezřelý, ještě v tomhle komentu to hodnotíš celkem kladně, ale jen co to dopíšu, už mi to ve škole komentuješ, jakej sem debil, že neumím napsat pořádnou povídku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama