Betsu no jigen de 2.část

20. září 2012 v 16:11 | Deathares |  Povídky
Yoshiaki se probudil na trávou vystlaném lůžku uvnitř svojí chýše. Kromě dřevěného lavoru s vodou neměla chýše prakticky žádné další vybavení. Slaměnou střechou dovnitř prosvítalo vycházející slunce. Yoshiaki zívnul a protáhl se. Potom vstal a průchodem bez dveří vyšel ven na jakýsi plac, kolem kterého byly rozestavěné chýše a na němž hořel ve velkém ohništi skomírající oheň. Většina obyvatel ještě spala, ale někteří čilejší už chodili pro vodu k potůčku, který protékal na kraji osady a zajišťovali i další domácí práce. Nějaká žena se zrovna snažila obnovit skomírající oheň. Byla zhruba v Yoshiakiho věku a tak se jí rozhodl pozdravit. ,,Ahoj, jmenuji se Yoshiaki a ty jsi?'' ,,Asami.'' ,,Dobře Asami, potřebuješ s tím pomoct?'' ,,Jo, hodilo by se mi, kdyby jsi zašel na kraj osady a pobral z hromady nějaké dříví, potom by se mi to snad podařilo rozhořet.'' ,,Jasně, hned jsem zpátky.'' Yoshiaki se rozběhl k okraji osady, kde včera zahlédl hromadu dřeva, ale teď tam už zbývalo jen pár suchých větví. I když se mu to po včerejších zážitcích trochu příčilo, chtěl pomoct, a tak šel k okraji blízkého pralesa, aby sesbíral nějaké dřevo. Na okraji ho moc nebylo a tak byl nucen zajít hlouběji. Asi po pěti minutách procházení pralesem konečně našel nějaké slušné kusy na podpal. Shýbl se, aby je sebral, když v tom z křoví zachytil cizí pohled. Pomalu pohlédl směrem, odkud pohled cítil a spatřil vražedně zírající rudé oči jen asi 10 metrůod něj. Musela to být jedna z těch věcí ze včerejška. Rychle se narovnal a chtěl se dát na útěk, dřevo nechajíc dřevem, ovšem v tu chvíli už byl Bijuu v pohybu, vyskočil z křoví a rychle se hnal k Yoshiakimu. Spletl se, tenhle nebyl, jako ti ze včerejška, byl snad ještě víc hrozivý a měl rozhodně jinou stavbu těla.
Yoshiaki si pomyslel, že tohle je konec, nedokázal se hrůzou ani pohnout, když v tom se z lesa vyřítila Asami a sekla po zmateném Bijuu naostřenou katanou. ,,Dělej!'' vykřikla, strčila do Yoshiakiho a hnala ho zpátky k osadě. Když přiběhli k bráně, která chránila vchod do vesnice, byl Bijuu už jen kousek za nimi. Muži, kteří zrovna byli na stráži rychle tasili katany a ohnaly se po uskakujícím Bijuu. Jeden z mužů po pár pokusech Bijuu zasáhl do boku. Zvíře zařvalo a rozběhlo se zpátky k lesu. ,,Co to sakra bylo? Ti ze včerejška vypadali úplně jinak!'' rozkřikl se Yoshiaki. ,,Samozřejmě. Je jich mnoho druhů. Tomuhle říkáme Sinor. Je to nebezpečný lovec, ale v boji na otevřeném prostranství, jako tady není moc dobrý. Měli jsme štěstí, že se to obešlo bez obětí! Příště laskavě neopouštěj osadu sám a neozbrojený!'' vykřikla Asami. Yoshiaki se zahanbeně otočil a zamířil ke svojí chýši, když v tom uviděl Enca, starce, který mu to včera celé vysvětlil a tak se otočil a zamířil k němu. ,,Á, chlapče, tak jsi se konečně ukázal, co potřebuješ?'' ,,Potřebuji vědět víc o těch stvořeních, co nás ohrožují. Už dvakrát mě málem dostali, nechci, aby se to stalo znovu.'' Enco si povzdechl. ,,Ach, no tak dobře, počkej tady chvilku, přinesu ti deník, do kterého jsem sepsal všechno co i nich vím, můžeš si ho klidně i nechat, mám ho opsaný víckrát.'' Na to se Enco otočil a pár minut se přehraboval různými věcmi v chýši, až konečně vyšel ven a podal Yoshiakovi tlustý svazek. ,,Tady to máš, snad ti to pomůže. A taky si nezapomeň zajít támhle do vedlejší chýše za Katonem, je to náš kovář, vyrobí ti zbraň.'' ,,Dobře, udělám to odvětil Yoshiaki a zamířil s knihou ke svojí chýši.'' ,,Ale nejdřív si přečtu tohle'' zamumlal si.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ame Ame | Web | 20. září 2012 v 16:21 | Reagovat

Hmmm, a jak to bude DÁL? Vím, že sama nejsem zrovna extra rychlá v psaní dalších kapitol, ale přesto to nemůžeš useknout v nejlepším! Teď abych zase čekala na další díl!
Jinak je to pěkné, ta Asami se mi líbí!! :D  :D  :D A zajímalo by mě, jakou zbraň dostane Yoshiaki! :-D

2 Sayuri-hime Sayuri-hime | E-mail | Web | 26. února 2013 v 14:39 | Reagovat

Krásný díl. Ten obrázek je pěkný. I když ten tvor vypadá hrozivě, chtěla bych ho vidět :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama