Recenze anime Death Note

22. září 2012 v 18:55 | Deathares |  Anime

DEATH NOTE

Všechno to začíná, v den, kdy neuvěřitelně inteligentní student střední školy Light Yagami najde na zemi Zápisník smrti. Tento zápisník patřil Shinigamimu(Bůh smrti), který se vydal do lidského světa trochu se pobavit a deník tam ztratil. Pomocí zápisníku se dají zabíjet lidé pouhým napsáním jejich jména do zápisníku a k tomu se ještě dá připsat způsob smrti. Na začátku Zápisníku jsou vypsaná pravidla používání zápisníku a jeho schopnosti. Light tomu ze začátku nevěří a tak se to rozhodne vyzkoušet na jednom zločinci, kterého uvidí v televizi. Napíše jeho jméno do zápisníku a vida, zločinec za chvíli opravdu zemře. Light si uvědomí, že s pomocí zápisníku by mohl svět očisit od všech vrahů, zlodějů a dalších špatných lidí a tak se rozhodne tento plán provést. Sleduje televizní zprávy a zapisuje si jména všech zločinců. Ti následně jeden po druhém umírají. 4asem vyjde najevo, že někdo všechny ty zločince zabíjí, protože to nemůže být přirozené a to se nelíbí světové vládě, která věří, že spravedlnost by měla být vykonávána zcela jinak a tak se rozhodnout po Lightovi za pomoci policie pátrat. Do jejich čela posadí geniálního detektiva, jménem L, který vždy pracuje anonymně, má lehce výstřední osobnost a zatím vyřešil všechny případy, které mu byly svěřeny.

Originální název:Death Note
Název ve znacích:Death Note(デスノート)
Název anglicky:Death Note
Název česky/slovensky:Death Note - Zápisník smrti, Zápisník Smrti
Rok vydání:2006 - 2007
Typ:TV série
Počet epizod:
37
online na: www.shirai.cz


Ovšem ani Light, kterému se později začne na veřejnosti přezdívat Kira není hloupý, vlastně naopak, je neuvěřitelně inteligentní, geniální, stejně, jako L. Lightovi se podaří infiltrovat skupinu policistů, vedenou L, do které patří také Lightův otec a tak, zatímco Light vede vyšetřování špatným směrem a snaží se neprozradit si dál vesele píše jména do zápisníku a zbavuje svět zločinců. Značná část veřejnosti(včetně mně) Kiru dokonce podporuje a věří, že to, co dělá je správné. Během těchto událostí vypátrá Lighta Shinigami, kterému deník patřil a řekne mu, že odteď patří deník jemu a může si s ním dělat co se mu zachce. Shinigami se jmenuje Ryuk a rozhodne se Lighta sledovat spřátelí se s ním a nesmírně se baví touhle hrou dvou geniálních myslí. Soubojem mezi L a Kirou. Ryuk také vidí délku zbývajícího Lightova života, ale odmítá mu to říct.
Nakonec se Lightovi podaří zjistit pravé jméno L a podaří se mu ho zabít. Zdá se že Kira vyhrál a několik let to tak opravdu je. Potom ovšem přichází následovník L, který byl vybrán, aby Kiru odhalil. Následuje další psychologická hra. Už to konečně vypadá, že Kira vyhrál, když v tom L číslo 2 odhalí novou skutečnost a odhalí tak Lightovu pravou totožnost.
Pokusí se ho zatknout, ale nepovede se. Light je postřelen a snaží se uprchout. Nakonec na četná střelná zranění umírá. A to je konec Death note.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sayuri-hime Sayuri-hime | E-mail | Web | 15. října 2012 v 15:57 | Reagovat

Death Note je super anime. Nejvíc mě dostává Ryuuk a jeho závislost na jablkách :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama