Září 2012

Diplom za SB od Tsuke Gākin

30. září 2012 v 16:12 | Deathares |  SB
Podle mně je nádherný. Moc dík.


Diplom za SB pro Haruko-sensei

30. září 2012 v 16:06 | Deathares |  SB
Tak a máme tu další diplom pro SB, doufám, že se bude líbit Mrkající


Diplom za SB pro Tsuke Gākin

29. září 2012 v 20:05 | Deathares |  SB
Tak tady to je, doufám, že se bude líbit :-) .


Recenze anime Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

27. září 2012 v 20:29 | Deathares |  Anime

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu


Suzumiya Haruhi no Yuuutsu, neboli Melanchoie Haruhi Suzumiye je anime o dvou studentech střední školy. První z nich je Haruhi Suzumiya, krásná, inteligentní a sebevědomá školačka. Má však jednu malou chybičku. Je šílená! Od všech se drží co nejdál a říká, že obyčejní lidi jsou pro ní moc nudní, než aby se jimi zabývala. Celý život hledá záhady, ufony a supermany a značně tím otravuje své okolí. S nikým se nebaví a všechny ignoruje, až do chvíle, kdy potká na střední škole nového spolužáka. Kyon zrovna nastoupí do školy a aniž by sám chtěl je Haruhi zatáhnut do jejího šíleného dobrodružství a cestou se setkává s neuvěřitelnými věcmi, které pro něj dříve byli nemyslitelné. Společně zakládají školní klub jménem S.O.S. Brigáda a časem se k nim připojují další studenti a společně tak pátrají po paranormálních aktivitách. Nechci sem nasázet spoilery, takže víc už neřeknu. Tenhle děj je tak k 5.dílu, dál už si to musíte zjistit sami :D .

Originální název:Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
Název ve znacích:涼宮ハルヒの憂鬱
Název anglicky:The Melancholy of Haruhi Suzumiya
Rok vydání:2006
Typ:TV série
Počet epizod:
14
onliner na: www.shirai.cz


Diplom pro Karu-chan za SB

27. září 2012 v 18:41 | Deathares |  SB


Diplom od Kary-chan za SB

26. září 2012 v 18:28 | Deathares |  SB

Naruto comics

26. září 2012 v 15:39 | Deathares |  Vlastní tvorba
Ahoj, už delší dobu jsem nic nenapsal, protože jsem prostě neměl náladu ani nápady na psaní, tak vám to teď chci vynahradit a přikládám tedy pár komiksů z Naruto, po jejichž přečtení jsem se doslova válel smíchy po podlaze. Další, tentokrát už normální článek čekejte během zítřka a potom další během prázdnin (27.9-29.9.2012). Je možné, že dokonce přidám další část Betsu no jigen de, tedy pokud mi mozek opět nevypoví službu.

Tak a teď teda k těm komiksuuuuuuum:


Recenze anime Oda Nobuna no Yabou

25. září 2012 v 20:32 | Deathares |  Anime

Oda Nobuna no Yabou


Oda Nobuna no Yabou je dvanáctidílné anime, odehrávající se někdy v pozdím středověku. Kluk z moderní doby se nějakým nevyřčeným způsobem přesune v čase o několik století zpátky a tam se setkává s vládkyní jedné z bojujících stran. Tyto strany proti sobě navzájem bojují o nadvládu v japonsku. Chlapec, kterému se později začne mezi všemi říkat Opičák se stává služebníkem jedné z vládkyň, Nobuny Ody. Díky svým historickým znalostem z budoucnosti se pro ně stane velmi užitečným a nakonec se do sebe s Nobunou navzájem zamilují, ale jak se zdá, kvůli jeho vlivu se historie, kterou znal začíná pomalu, ale jistě měnit.

Originální název:Oda Nobuna no Yabou
Název ve znacích:織田信奈の野望
Název anglicky:The Ambition of Oda Nobuna
Rok vydání:2012
Typ:TV série
Počet epizod:12
online na: www.shirai.cz


Recenze anime Death Note

22. září 2012 v 18:55 | Deathares |  Anime

DEATH NOTE

Všechno to začíná, v den, kdy neuvěřitelně inteligentní student střední školy Light Yagami najde na zemi Zápisník smrti. Tento zápisník patřil Shinigamimu(Bůh smrti), který se vydal do lidského světa trochu se pobavit a deník tam ztratil. Pomocí zápisníku se dají zabíjet lidé pouhým napsáním jejich jména do zápisníku a k tomu se ještě dá připsat způsob smrti. Na začátku Zápisníku jsou vypsaná pravidla používání zápisníku a jeho schopnosti. Light tomu ze začátku nevěří a tak se to rozhodne vyzkoušet na jednom zločinci, kterého uvidí v televizi. Napíše jeho jméno do zápisníku a vida, zločinec za chvíli opravdu zemře. Light si uvědomí, že s pomocí zápisníku by mohl svět očisit od všech vrahů, zlodějů a dalších špatných lidí a tak se rozhodne tento plán provést. Sleduje televizní zprávy a zapisuje si jména všech zločinců. Ti následně jeden po druhém umírají. 4asem vyjde najevo, že někdo všechny ty zločince zabíjí, protože to nemůže být přirozené a to se nelíbí světové vládě, která věří, že spravedlnost by měla být vykonávána zcela jinak a tak se rozhodnout po Lightovi za pomoci policie pátrat. Do jejich čela posadí geniálního detektiva, jménem L, který vždy pracuje anonymně, má lehce výstřední osobnost a zatím vyřešil všechny případy, které mu byly svěřeny.

Originální název:Death Note
Název ve znacích:Death Note(デスノート)
Název anglicky:Death Note
Název česky/slovensky:Death Note - Zápisník smrti, Zápisník Smrti
Rok vydání:2006 - 2007
Typ:TV série
Počet epizod:
37
online na: www.shirai.cz


Ovšem ani Light, kterému se později začne na veřejnosti přezdívat Kira není hloupý, vlastně naopak, je neuvěřitelně inteligentní, geniální, stejně, jako L. Lightovi se podaří infiltrovat skupinu policistů, vedenou L, do které patří také Lightův otec a tak, zatímco Light vede vyšetřování špatným směrem a snaží se neprozradit si dál vesele píše jména do zápisníku a zbavuje svět zločinců. Značná část veřejnosti(včetně mně) Kiru dokonce podporuje a věří, že to, co dělá je správné. Během těchto událostí vypátrá Lighta Shinigami, kterému deník patřil a řekne mu, že odteď patří deník jemu a může si s ním dělat co se mu zachce. Shinigami se jmenuje Ryuk a rozhodne se Lighta sledovat spřátelí se s ním a nesmírně se baví touhle hrou dvou geniálních myslí. Soubojem mezi L a Kirou. Ryuk také vidí délku zbývajícího Lightova života, ale odmítá mu to říct.
Nakonec se Lightovi podaří zjistit pravé jméno L a podaří se mu ho zabít. Zdá se že Kira vyhrál a několik let to tak opravdu je. Potom ovšem přichází následovník L, který byl vybrán, aby Kiru odhalil. Následuje další psychologická hra. Už to konečně vypadá, že Kira vyhrál, když v tom L číslo 2 odhalí novou skutečnost a odhalí tak Lightovu pravou totožnost.
Pokusí se ho zatknout, ale nepovede se. Light je postřelen a snaží se uprchout. Nakonec na četná střelná zranění umírá. A to je konec Death note.Betsu no jigen de 4.část

22. září 2012 v 16:36 | Deathares |  Povídky
Po chvíli hledání našel Asami u jedné z chýší, jak si brousí zbraň. ,,Tady jsi poslšy, chtěl jsem se ti omluvit, za to, že jsem nás ráno vystavil nebezpečí. Slibuji, že se to už nestane.'' řekl Yoshiaki.
,,No tak dobře. Ale jestli už sebe ani nikoho jiného nechceš vystavovat nebezpečí, buď tak laskav a pořiď si zbraň. Jsem si jistá, že Enco ti už řekl kde. Až jí budeš mít hotovou, můžu tě naučit pár triků a základních postojů, aby jsi se měl šanci alespoň nějak bránit a nemusel pokaždé jen utíkat'' dořekla Asami s úsměvem. Yoshiaki si vzal její radu k srdci a jen co se rozloučil, vydal se za kovářem Katonem, aby si nechal vyrobit zbraň. Před Katonovou chýši byl zapálený velký oheň a bylo odtamtud slyšet bušení kladiva do kovadliny. Yoshiaki s údivem sledoval, kolik prostředků k nejrůznějším pracem se podařilo zdejším lidem získat. ,,Á, tak jsi konečně tady Yoshiaki. I když Enco tvrdil že přijdeš, po těch hodinách čekání už jsem o tom začínal pochybovat.'' zaburácel Katon.
,,Jo, za to se omlouvám, měl jsem moc práce.'' Bez problému, teď sem pojď, musíš si vybrat zbraň.'' Yoshiaki vešel do Katonovi chýše. Všude byly rozházené zbraně. Na zemi byly rozložené hromady zbraní a výstroje, podle druhu. ,,Takže, co by ti vyhovovalo Yoshiaki? Mám tady Naginaty, Nunčaky, Luky, Yari, Jutte i nějaký Shurikeny myslím, kdyby jsi je chtěl.'' vyjmenovával Katon seznam svých výrobků.
,,A co je tohle?'' zeptal se Yoshiaki a ukázal na dvě osamocené krátké zbraně, s asi 30 centimetrovým ostřím a zdobenou rukojetí.
,,Á, to jsou Džitte, moc jich nevyrábím, protože s nimi málokdo umí zacházet a lidem nepřipadají moc účinné, ale pravda je, že když to s nimi opravdu umíš, můžou být zatraceně nebezpečné. Myslíš, že by jsi to s nimi zvládnul?'' Yoshiaki zbraně zvednul a potěžkal je v rukou. Dobře mu seděly a byly dostatečně lehké. Párkrát s nimi cvičně máchnul. Ano, tyhle jsou ideální. ,,Vezmu si je, pokud ti to nevadí.'' ,,Ne vůbec, jsem rád, že je konečně někdo využije'' dodal s úsměvem Katon. Yoshiaki se na oplátku taky usmál a spolu s novými zbraněmi odešel z chýše, aby našel Asami a mohli začít trénovat.
Když ho Asami uviděla, nemohla jinak, než nevěřícně zírat. ,,Páni, takže to zkusíš s Džitto? To jsi tady první. Tak uvidíme, jak ti to s nimi půjde. Do střehu.'' prohlásila Asami. Oba se hluboce uklonili a potom proti sobě vyrazili. Už ze začátku bylo vydět, že Asami má mnohem víc zkušeností, ale Yoshiaki rozhodně nebyl bez talentu a po počáteční nejistotě už zvládal Asami odolávat a pustili se do cvičného boje. Asami začala sadou rychlých seků z různých stran, ale Yoshiaki je všechny dokázal vykrýt a potom se pustil do útoku. S připravenými zbraněmi se vrhnul na Asami. Jednou Džitte vždy odrážel její údery a druhou se pokoušel najít skuliny v její obraně. Asami lehce předvídala jeho kroky, ale občas ho nechala i zasadit nějaký ten úder, aby to nebyl příliš jednostranný boj. Po chvíli už oba měli řadu modřin a tak skončili boj a vydali se zpátky k chýším. Když se dostali k ohništi, ostatní už seděli kolem a večeřeli. Yoshiaki a Asami si sedli vedle sebe a nabrali si porci jídla. Po tréninku a večeři byli oba pěkně zmožení a tak se vrátili do svých chýší, aby si odpočinuli. Tou dobou ještě netušili, jak budou za ten odpočinek během následujících dní rádi.